Volkan Ünal Biyografisi

Doğum tarihi: 15.Ocak.1968
Volkan Ünal kaç yaşında: 55
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Sinema Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Volkan Ünal doğum yeri: Ankara

Volkan Ünal Kimdir?

15 Ocak 1968’de Ankara’da doğan Volkan Ünal, tiyatro dünyasına aşina bir ailede yetişmiştir; babası Mete Ünal, halası Hepşen Akar ve amcası Cihan Ünal tiyatro oyuncularıdır. Sanat eğitimini, 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır.

Mezuniyetin ardından kariyerine Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda başlayan Ünal, 1997’de Ankara Devlet Tiyatrosu’na transfer oldu. 2001’de ise Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen “Şans Topu” çekilişinin sunuculuğuna getirildi.

2006’da Kanal 1’de Doğa Bekleriz ile birlikte dünyaca ünlü komedi programı “Video Gag”ın sunuculuğuna başladı. Sinerji prodüksiyonun yürüttüğü program, amatör kameralarla çekilmiş komik görüntülerden oluşuyordu.

2012 yılında Volkan Ünal, “Arka Sokaklar” adlı diziye dahil oldu. Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay ve Çağla Kubat’ın başrolde olduğu dizi, Orhan Oğuz yönetiminde Kanal D’de yayınlanmaktadır.

Çılgın Kamp adlı çocuk sinema filminde de yer alan Ünal, burada Aram Gülyüz ve Emir Khalilzadeh’in yönetmenliğinde Burak Temiz, Yiğit Karadayı, Furkan Şentürk, Ece Naz Mutluer, Baran Çağlar, Batuhan Dindar ve Lidya Pınar ile birlikte kamera karşısına geçti.

Ayrıca Ünal, birçok tiyatro oyununda da yer alarak yeteneklerini sergiledi. Eserler arasında “Genç Osman”, “Karaların Memetleri”, “Ay Işığında Şamata”, “Venedik Taciri”, “Silahşörün Gölgesi” ve “Sarıpınar 1914” gibi yapıtlar bulunmakta.

Gülçin Ünal ile evli olan Volkan Ünal, “Bana Artık Hicran De”, “Dabbe 6”, “Milat”, “Çılgın Kamp” ve “Cinayet” gibi birçok TV dizisi ve sinema filminde de rol aldı.

Volkan Ünal haberleri

Volkan Ünal, Volkan Ünal biyografisi, Volkan Ünal hayatı, Volkan Ünal özgeçmişi, Volkan Ünal hakkında, Volkan Ünal doğum yeri
Volkan Ünal fotoğraf, Volkan Ünal video, Volkan Ünal resim, Volkan Ünal kimdir?, Volkan Ünal kaç yaşında?, Volkan Ünal nereli,
Volkan Ünal memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!