Yasin Obuz Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Kasım.1988
Yasin Obuz kaç yaşında: 35
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Aşçı
Yasin Obuz doğum yeri: Diyarbakır

Yasin Obuz Kimdir?

21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelen Yasin Obuz, küçük yaşlarda Antalya’ya taşınmış ve burada gençliğini geçirmiştir. Şimdilik İstanbul’da yaşamını sürdüren Obuz’un ailesi hala Antalya’da ikamet etmektedir. 3 kardeş olan Yasin, gençlik yıllarında spora olan ilgisini keşfetmiş ve bu konuda kendini geliştirmiştir. İlk spor lisansını 1998 yılında almış, amatör ve profesyonel futbol tecrübelerinin yanı sıra jimnastik, voleybol ve basketbol gibi farklı spor dallarında da kendini denemiştir. Eğitimini Ankara’daki Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Bir zamanlar Kıbrıs’ta yaşamış olan Yasin Obuz, burada 6 yıl boyunca bir arkadaşı ile beraber bir evi paylaşmıştır. Kıbrıs’ta geçirdiği zaman diliminde yerel aksanı da öğrenmiştir. Üniversite yıllarında spor olarak fitness’a yoğunlaşmıştır. Bu dönemde mutfakla olan ilgisi de artmış ve yemek yapmaya başlamıştır. Yemek yapmanın ona mutluluk verdiğini keşfeden Obuz, bir dönem Rusya’nın St. Petersburg şehrinde yaşamıştır ve 20’ye yakın ülkeyi gezmiştir.

2017 yılında “Kısmetse Olur” adlı programın bir parçası olmuştur. İstanbul’da “Pilavcı Hırşit” adlı bir restorana sahip olan Obuz, 2019’da “Yemekteyiz” programına katılmıştır. İlaveten, 2019’da MasterChef Türkiye’ye yarışmacı olarak katılmıştır.

2020 yılı başında evlenen Obuz, aynı yıl 16 Şubat’ta başlayan Survivor 2020 programına katılmıştır. 15 Ocak 2022’de ise TV8’de yayına giren Survivor 2022: All Star programına iştirak etmiştir.

Yasin Obuz haberleri

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!