Yasin Uslu Biyografisi

Doğum tarihi: 11.Aralık.1972
Yasin Uslu kaç yaşında: 51
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Yönetmen
Yasin Uslu doğum yeri: Ankara

Yasin Uslu Kimdir?

1972 yılında Ankara’da dünyaya gelen Yasin Uslu, aslında Bursalıdır. Eğitim hayatının ilk ve orta kısmını Ankara’da tamamlayan Uslu, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nde aldı. Üniversitedeki öğrenim süresince bir post prodüksiyon şirketinde kamera asistanı olarak iş hayatına başladı.

Yasin Uslu, üniversite eğitimini tamamladıktan hemen sonra sinema ve televizyon endüstrisinde kamera arkasında çalışmaya başladı. İlk kez 2000 yılında Zor Hedef adlı televizyon dizisinde görüntü yönetmeni olarak görev yaptı. Yönetmen koltuğuna ilk oturduğu dizi 2006-2007 yıllarında çekilen “Sıla” oldu. 2008’de ise Aşk Yakar isimli yapımın yönetmenliğini üstlendi ve kamera karşısında yer aldı. Bir yıl sonraki Kapalı Çarşı dizisi, ünlü bir oyuncu kadrosuna sahipti ve Uslu bu projenin de yönetmenliğini yaptı.

2010 yılında Lale Devri adlı popüler diziye yönetmen olarak katıldı. Yol Ayrımı dizisindeki yönetmenliği sonrası Kurt Kanunu, Hatasız Kul Olmaz ve Darbe isimli yapımlar da Yasin Uslu’nun yönetmenlik imzası taşıyor. 2015 yılında Bizim Hikaye adlı projede yönetmenliği üstlendi. Uslu’nun yönetmen olarak görev aldığı diğer projeler arasında Ya İstiklal Ya Ölüm, Siyah Beyaz Aşk, Sana Kalbimi Verdim, Sevda Kuşun Kanadında ve Seddülbahir 32 Saat gibi yapımlar yer alıyor. Kamera arkasında görev aldığı son proje ise Bizim Hikaye adlı sinema filmidir.

Yasin Uslu haberleri

Yasin Uslu, Yasin Uslu biyografisi, Yasin Uslu hayatı, Yasin Uslu özgeçmişi, Yasin Uslu hakkında, Yasin Uslu doğum yeri
Yasin Uslu fotoğraf, Yasin Uslu video, Yasin Uslu resim, Yasin Uslu kimdir?, Yasin Uslu kaç yaşında?, Yasin Uslu nereli,
Yasin Uslu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!