Yavuz Bahadıroğlu Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1945

Ölüm tarihi
Yavuz Bahadıroğlu kaç yaşında öldü: 76
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Tarihçi, Yazar
Yavuz Bahadıroğlu doğum yeri: Hisarlı, Pazar, Rize
Ölüm yeri: İstanbul

Yavuz Bahadıroğlu Kimdir?

Pazar ilçesi Hisarlı köyünde 1945’de doğan Yavuz Bahadıroğlu, aslen Niyazi Birinci’dir ve gazetecilik kariyerine 1971 Temmuz’unda İstanbul’da başlamıştır. Çalışma hayatı boyunca Yeni Asya-Yeni Nesil Gazetesi’nde görev yapmış, muhabirlikten röportaj ve yazı yazarlığına kadar birçok pozisyonda yer almış ayrıca, Şeref Baysal ve Veysel Akpınar isimleriyle köşe yazıları kaleme almıştır. Aynı zamanda, çocuk kitapları da yazmış ve asıl çıkışını Yavuz Bahadıroğlu ismiyle yazdığı birçok çok satan kitaplarıyla yapmıştır. İlk romanı Sunguroğlu ve onu takiben yazdığı “Buhara Yanıyor” romanı en çok satanlar listesine girmiştir.

Yavuz Bahadıroğlu’nun Çaka Bey isimli romanı, 1976 yılında yayınlanmıştır ve bu eser, Çaka Bey’in hayatını romanlaştırırken aynı zamanda yazarın çeşitli Osmanlı dönemlerini ele aldığı 30’un üzerindeki romanlardan bir tanesidir.

1991 yılında gazetecilik mesleğinden ayrılan Bahadıroğlu, tam 8 buçuk yıl boyunca farklı alanlarda çalışmış ve 1999 yılında Akit Gazetesi’nde yazmaya geri dönmüştür. Çok sayıda roman, çocuk kitabı, araştırma, oyunlar, film senaryosu ve fikri eserler kaleme alan Bahadıroğlu, Türkiye’deki ve yurtdışındaki konferanslarda sunumlar yapmış ve çeşitli kuruluşların ödüllerine layık görülmüştür. Ayrıca iki kitabı Kültür Bakanlığı tarafından yayınlanmıştır.

Yeni Akit Gazetesi’nde 2014 yılının Temmuz ayına kadar köşe yazarlığını sürdüren Bahadıroğlu, bu tarihten sonra kısa bir süreliğine ayrılmış ve ardından aynı gazeteye geri dönmüştür. Aynı zamanda bir radyo kanalı olan Moral FM’de günlük yorumlar yapmaktadır. Üç çocuk babası olan Yavuz Bahadıroğlu, 2015 yılında “Kemalist Yalanlar” adlı kitabını yayınlamıştır.

Uzun süre boyunca hastalıkla savaşan ve tedavi gören Bahadıroğlu, 21 Ocak 2021’de 76 yaşında hayatını kaybetmiştir. Hayatı boyunca 60’ın üzerinde kitap yazan Bahadıroğlu, bu kitapları ile okurların beğenisini ve takdirini kazanmıştır.

Yavuz Bahadıroğlu haberleri

Yavuz Bahadıroğlu, Yavuz Bahadıroğlu biyografisi, Yavuz Bahadıroğlu hayatı, Yavuz Bahadıroğlu özgeçmişi, Yavuz Bahadıroğlu hakkında, Yavuz Bahadıroğlu doğum yeri
Yavuz Bahadıroğlu fotoğraf, Yavuz Bahadıroğlu video, Yavuz Bahadıroğlu resim, Yavuz Bahadıroğlu kimdir?, Yavuz Bahadıroğlu kaç yaşında?, Yavuz Bahadıroğlu nereli,
Yavuz Bahadıroğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!