Yavuz Günal Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1988
Yavuz Günal kaç yaşında: 35
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Komedyen
Yavuz Günal doğum yeri: Eskişehir

Yavuz Günal Kimdir?

Mizah ustası Yavuz Günal, stand up performanslarıyla bilinir.

1988 yılında Eskişehir’de doğan Yavuz Günal’ın Hilal ve Alperen isminde iki kardeşi bulunmaktadır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra kendi işine yaramadığı kanısına varmıştır. Bir süre Eskişehir ve İstanbul’daki farklı ajanslarda grafiker ve yazar olarak çalışmıştır. Ancak sonunda kalbinin stand-up komedyenliği istediğini anlamıştır ve İstanbul’da yaşamaya başlamıştır.

İstanbul’daki BLAB ajansında çalışırken Taylan Yapıcı, Erman Çağlar ve Ayşem Erk gibi tanınmış isimlerden yazma becerilerini geliştirmiştir. C-Section Dijital Reklam Ajansındaki Enis Orhun’dan yaratıcı süreç yönetimi ve disiplin eğitimi almıştır.

Yavuz Günal, 2013’ten bu yana BKM Mutfak Açık Mikrofon ekibi ile birlikte stand up gösterileri düzenlemektedir. “Açık Mikrofon” ile tanınan Günal, daha sonra Erman Çağlar ve Ozan Akyol ile birlikte KALT adlı grup kurmuştur. İlk olarak üç kişi ile yola çıkan KALT’a daha sonra Hasan İnceler, Ediz Saran, Cansu Saran, Arın Kuşaksızoğlu ve diğer birçok kişi katılmıştır.

Bir süre sonra Yavuz Günal, KALT’ı bırakıp solo stand up gösterilerine devam etme kararı almıştır.

“Yavuz diye bi çocuk var” isimli gösteri, izleyicilerin onun hakkındaki görüşlerini yansıtmaktadır.

Günal, 2023 yılından bu yana Farah Zeynep Abdullah ile bir ilişkisi bulunmaktadır.

Tiyatro Oyunları:
2016 – Eski Açık : BKM Mutfak Sahne
2016 – Aşiyan: Bihter Dinçel – (Afiş Tasarım) Baba Sahne
2015 – Eğlendirme Dairesi : BKM

Yavuz Günal haberleri

Yavuz Günal, Yavuz Günal biyografisi, Yavuz Günal hayatı, Yavuz Günal özgeçmişi, Yavuz Günal hakkında, Yavuz Günal doğum yeri
Yavuz Günal fotoğraf, Yavuz Günal video, Yavuz Günal resim, Yavuz Günal kimdir?, Yavuz Günal kaç yaşında?, Yavuz Günal nereli,
Yavuz Günal memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!