Yavuz Özışık Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Aralık.1942

Ölüm tarihi
Yavuz Özışık kaç yaşında öldü: 75
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Piyanist, Müzisyen
Yavuz Özışık doğum yeri: Doğançay kasabası, Bandırma, Balıkesir
Ölüm yeri: İstanbul

Yavuz Özışık Kimdir?

7 Aralık 1942’de Balıkesir’in Bandırma ilçesinin Doğançay kasabasında dünyaya gelen Yavuz Ziya Özışık, müzik yolculuğuna akordeon çalarak başlamıştır. Yavuz Özışık’ın müzik kariyeri, İlham Gencer’in teşvikiyle hız kazanmış ve 1980’lerin öne çıkan isimlerinden olmuştur. TRT’de yayınlanan, Cenk Koray ve Halit Kıvanç’ın sunduğu eğlence programlarında 750 bölüm boyunca piyanist olarak renk kattı.

Özışık, Şevket Uğurluer ile çalıştıktan sonra 1960’ların başında kendi orkestrasını oluşturdu ve altı yıl boyunca İstanbul Radyosu’nda görev aldı. Sonradan orkestrasını dağıttı ve solo çalışmalara yönelerek, televizyon yayınının yaygınlaştığı yıllarda piano performansları ile ekranlarda sık sık boy gösterdi. Sanremo müzik yarışmalarında birinci olan parçaları en hızlı ezberleyen ve yorumlayan kişi olarak ün kazandı. Yine vokal gruplar kurarak lokallerde renkli performanslar sergileyen Yavuz Özışık, izleyicilerin hafızalarında derin izler bıraktı.

Özışık, evli bir adamdı ve iki kız çocuğu babasıydı. Bu saygın müzisyen, 29 Nisan 2017’deki vefatının ardından 75 yaşındaydı.

Yavuz Özışık haberleri

Yavuz Özışık, Yavuz Özışık biyografisi, Yavuz Özışık hayatı, Yavuz Özışık özgeçmişi, Yavuz Özışık hakkında, Yavuz Özışık doğum yeri
Yavuz Özışık fotoğraf, Yavuz Özışık video, Yavuz Özışık resim, Yavuz Özışık kimdir?, Yavuz Özışık kaç yaşında?, Yavuz Özışık nereli,
Yavuz Özışık memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!