Yeliz Tozan Biyografisi

Doğum tarihi: 13.Kasım.1977
Yeliz Tozan kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Yeliz Tozan doğum yeri: İstanbul

Yeliz Tozan Kimdir?

Yeliz Tozan, 13 Kasım 1977’de İstanbul’da doğan bir oyuncudur. Ayrıca bir oyuncu olan Yeşim Tozan’ın ablasıdır. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı’ndan mezun olan Tozan, ayrıca 2 yıl süreyle klasik bale ve ritmik jimnastik eğitimi almıştır. Ayrıca İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin çocuk ve gençlik korosunda Yücel Elmas ve Renato Palumbo ile 5 yıl boyunca solfej ve şan eğitimi alır.

Yeliz Tozan, 1986’dan 1994’e kadar, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde çeşitli müzikal ve operalarda performans sergileyen, tiyatro oyuncusu ve sopran olan bir sanatçıdır. 1998’den 2008’e kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda da performans sergilemiştir.

Tozan ayrıca, Afife Jale ödül töreni için çekilen bir kısa filmde, Sabiha Gökçen’in hayatını canlandırmıştır. Bunun yanı sıra, “RENAULT”, “Popcorn” ve “Rinso” reklamlarında da rol aldı.

2002 yılında evlendi ve ismi Yeliz Tozan Uysal oldu. 1993’te “Süper Baba” dizisinde Zeynep Aksu rollünü alırken, konservatuara kabul edilince diziden ayrıldı ve rolleri Sevinç Erbulak devraldı.

1999’da Ferzan Özpetek tarafından yönetilen “Harem Suare” filminin kadrosunda yer aldı. 2000’de Ömer Kavur’un yönettiği “Melekler Evi” adlı filmde de bir rol aldı. 2008’de “Memur Muzaffer” dizisinde oynadı ve Ferdi Tayfur’un canlandırdığı karakterin kızı, Bahar Mutlu’yu canlandırdı.

Yeliz Tozan, kariyeri boyunca çeşitli film ve televizyon dizilerinde oynadı. Bu çalışmalar arasında “Yağmurlarda Yıkansam”, “Bana Adını Sor”, “Osmanlı Tokadı”, “Memur Muzaffer”, “Serseri Aşıklar”, “Yıldız Karayel”, “Üzgünüm Leyla”, “Çilekli Pasta”, “Melekler Evi”, “Harem Suare”, “Kurt Kapanı”, “İki Arkadaş”, “Mavi Düşler”, “Mirasyediler”, “Süper Baba”, “Yarına Gülümsemek”, “Güleryüz Ailesi”, “Geçmiş Bahar Mimozaları”, “Yusufçuk”, “Bir Tren Yolculuğu” ve “Geyikler, Annem ve Almanya” yer almaktadır.

Yeliz Tozan haberleri

Yeliz Tozan, Yeliz Tozan biyografisi, Yeliz Tozan hayatı, Yeliz Tozan özgeçmişi, Yeliz Tozan hakkında, Yeliz Tozan doğum yeri
Yeliz Tozan fotoğraf, Yeliz Tozan video, Yeliz Tozan resim, Yeliz Tozan kimdir?, Yeliz Tozan kaç yaşında?, Yeliz Tozan nereli,
Yeliz Tozan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!