Yeşim Salkım Biyografisi

Doğum tarihi: 12.Nisan.1968
Yeşim Salkım kaç yaşında: 55
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Pop Şarkıcısı, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Yeşim Salkım doğum yeri: İstanbul

Yeşim Salkım Kimdir?

Yeşim Salkım, 12 Nisan 1968’de İstanbul’da müzisyen Dursun Salkım’ın kızı olarak dünyaya geldi. Annesi Sevim’dir ve Serhat isimli bir erkek kardeşi vardır. Salkım, çocukluğunu Ankara Kavaklıdere’de geçirdi ve eğitim hayatına ilk olarak Fransız anaokulunda başladı. St. Benoit okulunda eğitimine devam ettikten sonra ticaret lisesini bitirdi. Müziğe olan eğilimi çok küçük yaşlarda, altı yaşındayken, Fotoroman Kraliçesi seçildiği yarışma sayesinde belirginleşti. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümü’nü bitiren Salkım, müzik kariyerine bu eğitimle devam etti.

Dönemin popüler mekanı olan Şaziye’de sahneye çıkarken Fenerbahçe Başkanı Ali Şen’in oğlu Metin Şen ile tanışan Salkım, Metin Şen ile aşk yaşamaya başladı. İlk albümü olan ‘Hiç Keyfim Yok’, 1993’te Metin Şen ile birlikte olduğu dönemlerde piyasaya sürüldü. Ancak ilişkileri sadece iki buçuk yıl sürdü.

Salkım, 1993’teki ilk albümüyle birlikte müzik kariyerine atıldı ve Türk Pop Müziği türünde çalışmalarını sürdürdü. Oyunculuk kariyerine 1996 yılında Eşkıya filminde başlayan Salkım, sinema ve oyunculuk kariyerinde 2001 yılında “Şarkıcı” adlı filmde aldığı başrolle, Altın Portakal ödülünü kazanarak zirveye çıktı.

1997 yılında müzik sektörüne yeni yetenekler kazandırmak için Yeşil Müzik isimli bir plak şirketi kurdu.

1998’de “Atları da Vururlar” adlı müzikal tiyatroda Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan ile birlikte yer aldı. Ancak, oyun Yeşim Salkım yerine Pamela Spence ile sahnelendi.

2001 yılında, başrolde olduğu “Şarkıcı” adlı sinema filminde Berhan Şimşek, Selçuk Yöntem, Nurseli İdiz ile birlikte yer aldı. Salkım, Uzan Ailesi’nden Hakan Uzan ile olan evliliği döneminin skandal ve yolsuzluklarıyla tanındı.

Uyuşturucuya karşı savaş açarak önemli sivil toplum faaliyetlerine katılan Yeşim Salkım, ayrıca lösemili ve ihtiyacı olan çocuklar için de ücretsiz konserler verdi. 2016’da “Makas” adlı filmde Şenay Akay, Fulden Akyürek, Gökhan Alkan, Serenay Aktaş, Yeşim Salkım, Ahmet Kural, Gizem Erdoğan, Ümit Karan ile birlikte yer aldı. Salkım, “Evlat Kokusu” adlı dizide Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Murat Han, Yeşim Salkım, Selen Uçer, Alihan Türkdemir, Balım Gaye Bayrak, Nail Kırmızıgül, Pınar Çağlar Gençtürk, Haktan Pak, Hülya Duyar, Engin Yüksel, Tuğçe Kumral, Dilan Telkök, Aksel Üstün, Doğancan Sarıkaya gibi isimlerle birlikte oynadı.

Yeşim Salkım’ın beş evliliği oldu ve bu evliliklerinden iki çocuğu oldu. Birçok ödül kazanan Salkım’ın albümleri, tiyatro oyunları, dizileri ve filmleriyle zengin bir sanat kariyeri bulunmaktadır.

Yeşim Salkım haberleri

Yeşim Salkım, Yeşim Salkım biyografisi, Yeşim Salkım hayatı, Yeşim Salkım özgeçmişi, Yeşim Salkım hakkında, Yeşim Salkım doğum yeri
Yeşim Salkım fotoğraf, Yeşim Salkım video, Yeşim Salkım resim, Yeşim Salkım kimdir?, Yeşim Salkım kaç yaşında?, Yeşim Salkım nereli,
Yeşim Salkım memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!