Yiğit Bulut Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1972
Yiğit Bulut kaç yaşında: 51
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yazar, Ekonomist
Yiğit Bulut doğum yeri: Keşan, Edirne

Yiğit Bulut Kimdir?

Yiğit Bulut, 1972’de Edirne, Keşan’da dünyaya geldi. Babası, 1977’de Edirne milletvekili seçilen politikacı Mustafa Bulut idi.
Orta eğitimini Galatasaray Lisesi’nde alıp, Bilkent Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans üzerine eğitim aldı. Buradan sonra Paris’teki Sorbonne Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı.
Kısa süreliğine Kanal 6, Kanal E ve CNN Türk’te ekonomi yorumları yapmış, Radikal, Vatan ve Referans gazetelerinde yazılar paylaştı. Bununla da yetinmeyip Star Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yaptı. CNN Türk’de Parametre ve Finans Analiz gibi maliye analizi programlarının yapımcılık ve sunuculuk görevlerini öğretim üyesi olarak görev aldığı Doğuş Üniversitesi görevleriyle beraber sürdü.
2009’da Habertürk TV’de “Sansürsüz” adlı bir tartışma programı başlattı ve 2010’da Habertürk TV’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevine geldi. Ancak, yer aldığı bu görevden ve gazetesindeki köşe yazarlığından 2012’de Ciner Medya Grubu tarafından alındı.
Bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaşarak, 24 TV’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevine geldi, fakat 1 yıl sonra bu görevi 2013 Temmuz’unda Başbakanlık Başdanışmanlığı görevi için bıraktı.
Yiğit Bulut, İngilizce ve Fransızca biliyor ve eski politikacı Namık Kemal Zeybek’in kızı olan Şule Zeybek ile 2000’de evlenip 2010’da boşandı. Ahmet (d. 2007) isminde bir çocukları var.
Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle beraber, Bulut, 2014 Ağustos’unda Cumhurbaşkanlığı ekonomiden sorumlu başdanışmanlığına atandı.

Yiğit Bulut haberleri

Yiğit Bulut, Yiğit Bulut biyografisi, Yiğit Bulut hayatı, Yiğit Bulut özgeçmişi, Yiğit Bulut hakkında, Yiğit Bulut doğum yeri
Yiğit Bulut fotoğraf, Yiğit Bulut video, Yiğit Bulut resim, Yiğit Bulut kimdir?, Yiğit Bulut kaç yaşında?, Yiğit Bulut nereli,
Yiğit Bulut memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!