Yiğit Kirazcı Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Ağustos.1983
Yiğit Kirazcı kaç yaşında: 40
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Dizi Oyuncusu
Yiğit Kirazcı doğum yeri: Şişli, İstanbul

Yiğit Kirazcı Kimdir?

İstanbul doğumlu ve ailesinin en değerlisi olan Yiğit Kirazcı, 17 Ağustos 1983 tarihinde dünyaya gelmiştir. Gençken babasının felç olması onu bir hayli etkilemiştir. İletişim üzerine eğitim aldığı Bilgi Üniversitesi’nden 2005 yılında mezun oldu ve modelleğe adım attı.

Modellik deneyimi esnasında bir Arjantinli mankenle tanışır ve aşık olur, bu aşkı onu Arjantin’e kadar götürür. Burada İspanyolca öğrenir ve kız arkadaşının babasından etkilenerek sığır çobanlığına da el atar. Ancak 6 ay sonra attan düşme sonucu elini kırınca Türkiye’ye dönme kararı alır. Kız arkadaşı ise, Türkiye’nin özgürlüğü kısıtlı bir ülke olduğuna inandığı için Arjantin’e geri döner.

Eğitimini sürdüren Kirazcı, Ümit Çırak’ın Modern Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk üzerine eğitim alır ve hala da Ümit Çırak’ın Üç Mota Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim hayatına devam etmektedir.

2014 ve 2015 yıllarında “Güllerin Savaşı” adlı popüler diziye dahil olan Kirazcı, Mert Gencer karakterine hayat vermiştir. 2016 yılında ise “Seviyor Sevmiyor” adlı diziye dahil olmuş ve burada Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, İpek Tenolcay ve Gonca Sarıyıldız ile beraber rol almıştır.

2018 yılında ise Umut Aral’ın yönettiği “İyi Oyun” adlı filmde rol almıştır. Filmin diğer oyuncuları arasında Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin, Kerem Bursin, Orkun Işıtmak ve Doğaç Yıldız yer alır.

Yiğit Kirazcı’nın rol aldığı filmler ve diziler arasında “50M2”, “Galiçya Isgal Altında”, “Aşk Tesadüfleri Sever 2”, “Feride”, “Hakan: Muhafız”, “Yüzleşme”, “Masal Çiçeği”, “Baba Nerdesin Kayboldum”, “8. Gün”, “Seni Kimler Aldı”, “Vicdan”, “Sudan Bıkmış Balıklar”, “Mavi Kelebekler”, “Cin Geçidi” ve “Son Tercih” gibi yapımlar bulunur.

Yiğit Kirazcı haberleri

Yiğit Kirazcı, Yiğit Kirazcı biyografisi, Yiğit Kirazcı hayatı, Yiğit Kirazcı özgeçmişi, Yiğit Kirazcı hakkında, Yiğit Kirazcı doğum yeri
Yiğit Kirazcı fotoğraf, Yiğit Kirazcı video, Yiğit Kirazcı resim, Yiğit Kirazcı kimdir?, Yiğit Kirazcı kaç yaşında?, Yiğit Kirazcı nereli,
Yiğit Kirazcı memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!