Yonca Lodi Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Eylül.1974
Yonca Lodi kaç yaşında: 49
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Ses Sanatçısı, Müzisyen
Yonca Lodi doğum yeri: İstanbul

Yonca Lodi Kimdir?

Yonca Lodi, tanınan bir müzisyen ve ses sanatçısı olup İstanbul’da 1974 yılında dünyaya geldi. Çocukluk yıllarının çoğunu Beşiktaş’ta geçiren Lodi, yaşamının erken dönemini burada tamamladı. Seslendireceği şarkılara etkili bir dokunuş katmak için müziğe olan ilgisini genç yaşlarda keşfetti. Bu dahiyane yolu lise döneminde izlemeye karar vererek Çağdaş Müzik Merkezi’nde belirli bir eğitime başladı. Mine Mater ve Timur Selçuk gibi değerli isimlerden iki yıl boyunca ses, müzik teorisi ve armoni dersleri aldı.

1992’de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümü’ne katıldı ve burada Yekta Kara, Selçuk Uraz gibi değerli sanatçılardan dersler alma fırsatı buldu. Kısa bir süre sonra, 1993’te arkadaşları ile birlikte profesyonel müzisyenlik kariyerine adım attı. Şarkılarına zenginlik katan vokal kayıtları yapmasıyla bilinen Lodi, müzik dünyasında etkisini yavaş yavaş göstermeye başladı. 1996’da “Budur Abi” adlı parçayı seslendirdiği “Asansör” filmiyle adını daha geniş kitlelere duyurdu.

1999’da kişisel müzik tarzını tamamen yansıtan ilk albümünü piyasaya sürdü. Bu albümde pop ve caz ağırlıklı parçalar yer aldı. Farklı tarzlarda müzik yapma yeteneğini “Aşar Gidersin” adlı türküyü Yavuz Bingöl ile seslendirerek gösterdi.

2001 yılında “Aşkta ve Ayrılıkta” adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm sonrasında Lodi, sayısız hit parça çıkardı; “Anlatma” ve “Büklüm Büklüm” gibi popüler parçaların yanı sıra, “Anlatma” adlı parçayı Yunan sanatçı George Alkeos’tan ödünç alarak seslendirdi. Bu deneyimi sırasında Sezen Aksu, Aysel Gürel ve Fuat Güner gibi ünlü şarkıcılarla da birlikte çalışma şansı buldu.

2007’de “Yolumu Bulurum” adlı albümünü piyasaya sürüp, bu albümde Melih Kibar ile birlikte çalışarak müzisyenlik kariyerine yeni bir boyut kazandırdı.

Yonca Lodi haberleri

Yonca Lodi, Yonca Lodi biyografisi, Yonca Lodi hayatı, Yonca Lodi özgeçmişi, Yonca Lodi hakkında, Yonca Lodi doğum yeri
Yonca Lodi fotoğraf, Yonca Lodi video, Yonca Lodi resim, Yonca Lodi kimdir?, Yonca Lodi kaç yaşında?, Yonca Lodi nereli,
Yonca Lodi memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!