Yusuf Demirkol Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Ocak.1980
Yusuf Demirkol kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Müzisyen
Yusuf Demirkol doğum yeri: Ankara

Yusuf Demirkol Kimdir?

Ünlü Türk müzik grubu Zakkum’un solist, gitarist ve bestecisi olan Yusuf Demirkol, Ankara’da dünyaya geldi. 1980 yılında doğan sanatçı, lise eğitimini tamamladıktan sonra 1997’de Kıbrıs’a taşındı. Ancak burada yalnızca iki sene kalarak 1999’da Ankara’ya geri döndü.

1999 yılında bir arkadaşı olan Cem Senyücel ve Eren Parlakgümüş’le beraber “Raindog” adında bir müzik grubu oluşturdular. Kariyerlerinin başlarında Ankara barlarında sahne alarak İngiliz gruplardan coverlar yapan grup, 2003 yılında Emre Yılmaztürk’ün dahil olmasıyla birlikte yaratıcı çıkışını yaptı. Kendi Türkçe şarkılarını besteleyen ve bu parçaları kaydeden grup, 2007 yılında isimlerini “Zakkum” olarak değiştirdi ve ‘Zehr-i Zakkum’ adlı ilk albümlerini çıkardılar.

Yusuf Demirkol, 2005 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki eğitimini tamamladı ve Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından yüksek lisans eğitimini de başarıyla tamamladı.

2009 yılında Demirkol, askerlik hizmetini kısa dönem olarak Mersin, Taşucu’nda 5 ay boyunca yerine getirdi.

2011 yılında Zakkum’un ikinci albümü olan ‘13’ piyasaya sürüldü. İlk çıkış parçası olan ‘Yüzük’ün ardından ‘Anason’ adlı parçaları için bir klip çekildi.

Albüm listesi:
– 2007: Zehr-i Zakkum
– 2011: 13
– 2012: Ben Böyle Değildim
– 2013: Hergün Sonbahar

Klipleri :
– “Ah Çikolata”
– “Zehr-i Zakkum (düet Teoman)”
– “Ahtapotlar”
– “Hipokondriyak”
– “Anlıyorsun”
– “Yüzük”
– “Anason”
– “Ahtapotlar (Akustik)”
– “Ben Böyle Değildim”
– “Ben Ne Yangınlar Gördüm”
– “Her Gün Sonbahar”
– “Gidiyorum Yolcu Et”
– “Gökyüzünde”

Yusuf Demirkol haberleri

Yusuf Demirkol, Yusuf Demirkol biyografisi, Yusuf Demirkol hayatı, Yusuf Demirkol özgeçmişi, Yusuf Demirkol hakkında, Yusuf Demirkol doğum yeri
Yusuf Demirkol fotoğraf, Yusuf Demirkol video, Yusuf Demirkol resim, Yusuf Demirkol kimdir?, Yusuf Demirkol kaç yaşında?, Yusuf Demirkol nereli,
Yusuf Demirkol memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!