Yusuf İslam Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Temmuz.1948
Yusuf İslam kaç yaşında: 75
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Şarkıcı, Söz yazarı, Müzisyen
Yusuf İslam doğum yeri: Marylebone, Londra, İngiltere

Yusuf İslam Kimdir?

21 Temmuz 1948’de Londra, Marylebone’da İsveçli bir annenin ve Kıbrıslı bir baba olan Rumen ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Yusuf İslam, aslen Steven Demetre Georgiou isminde biridir. Sahne ismi olarak bilinen Cat Stevens, annesi ile babasının ayrılması sonrasında annesiyle birlikte İngiltere’den İsveç’e taşındı. 1977 yılında Müslüman olarak yeni bir yaşam biçimi benimsedi ve ismini Yusuf İslam olarak değiştirdi.

Cat Stevens sahne adıyla popüler hale geldi ve 1960’lı ve 1970’li yıllarda “Wild World”, “Father and Son”, “Morning Has Broken” ve “Peace Train” ve benzeri ünlü parçalarla tanındı. Ancak, 1968’de tüberküloz hastalığına yakalandı ve birkaç yıl müziğe ara vermek zorunda kaldı.

1970 yılında “Mona Bone Jakon” adlı albümü ile müzik dünyasına dönüş yaptı ve Teaser and the Firecat albümünün 1971’deki çıkışıyla kariyerinde önemli bir adım attı. Zamanla başarıları artar, müziği kişisel bir hal alır.

Steven, bir kaza sonrası boğulma tehlikesi atlatan ve o anda “Oh God! If you save me I will work for you,” (Tanrım, eğer beni kurtarırsan senin için çalışacağım) diyen bir beyanla yaşamında büyük bir değişiklik başladı. Kudüs’teki bir camide bulduğu ve ruhunu rahatlattığına inandığı Kur’an-ı Kerim’i, uzun yıllar boyunca kardeşi tarafından ona verilmesi, İslam’a geçişinin başlangıç noktası oldu. 1977’den itibaren Müslüman olan Steven, ismini Yusuf İslam olarak değiştirdi.

2004 yılında Yusuf İslam müziğe geri dönme kararı alarak “Bakarım Görürüm” (I look I see) adlı albümünü çıkardı ve albümün tanıtımı için Türkiye’ye geldi. 2006’da yeni bir albüm olan An Other Cup’u, 2009’da “Roadsinger” adını taşıyan bir albümü daha ve 2014’te son albümü olan “Tell ‘Em I’m Gone” albümünü müzik severlerle paylaştı.

Günümüzde yaşamına Dubai’de devam etmekte olan Yusuf İslam, Fauzia Mubarak Ali ile evli olup, 6 çocuk sahibidir.

Yusuf İslam haberleri

Yusuf İslam, Yusuf İslam biyografisi, Yusuf İslam hayatı, Yusuf İslam özgeçmişi, Yusuf İslam hakkında, Yusuf İslam doğum yeri
Yusuf İslam fotoğraf, Yusuf İslam video, Yusuf İslam resim, Yusuf İslam kimdir?, Yusuf İslam kaç yaşında?, Yusuf İslam nereli,
Yusuf İslam memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!