Yusuf Pirhasan Biyografisi

Doğum tarihi:
Yusuf Pirhasan kaç yaşında:
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Yusuf Pirhasan doğum yeri:

Yusuf Pirhasan Kimdir?

Vedat Türkali, tanınmış bir senarist, şair ve yazarın torunu ve yönetmen Barış Pirhasan’ın oğlu olan Yusuf Pirhasan, eğitimini yurtdışında tamamladıktan sonra Londra’da sanat tarihi çalışmalarına devam etti. Bir kurgu yönetmeni ve yönetmen olarak kariyer yapan Pirhasan, Londra’da yaşıyor.

2008 yılında, Los Angeles merkezli Equal yapım şirketi için “LG15:Direniş” adlı televizyon dizisini yönetti ve İnteractive Channel 4 için “Dubplate Drama” dizisinin kurgusunu yaptı. Aynı yıl, müzik videoları, belgesel ve web içerikli projelere yoğunlaşan bağımsız bir üretim şirketi olan “Polite Company”yi kurdu. İlk belgeseli, “Sansa Hanza : King Surfer”, Slamdance, Londra Uluslararası Belgesel Festivali ve Scene: Brooklyn ve Silverdocs Film Festivali’nde gösterildi.

Sanatçılar “Klaxons”, “Jack Penate”, “Pete Doherty” ve “The Bronx” ile çalışan Pirhasan, onlar için müzik videoları ve kısa belgeseller çekti. Sinema kariyerine 2012 yılında babasının senaryosunu yazdığı “Kurtuluş Son Durak” adlı filmi yöneterek başladı. Bu filmde ünlü isimler Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Nihal Yalçın, Asuman Dabak, Ayten Soykök, Damla Sönmez, Yavuz Bingöl, Ahmet Mümtaz Taylan ve Mete Horozoğlu rol aldı.

Pirhasan, Tayfun Güneyer’in yazdığı, Faruk Bayhan’ın yapımcılığını yaptığı ve kendisinin yönetmenliğini yaptığı “Baba Candır” adlı dizide Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu ve diğerleri ile çalıştı. 2017’de, Pirhasan’ın yönettiği “Kalp Atışı” adlı dizi Ege Kökenli, Gökhan Alkan, Hakan Gerçek, Öykü Karayel, Fatih Dönmez ve Ali Burak Ceylan’ı başrolde izledik.

2019’da Fox TV’de yayınlanmakta olan ve yine Faruk Bayhan’ın yapımcısı olduğu Mucize Doktor dizisini yönetti. Dizide başrol Taner Ölmez idi ve Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Gökçe Akyıldız ve Reha Özcan gibi aktörlerle birlikte rol aldı.

Pirhasan’ın yönettiği diğer bazı projeler arasında “Bir Umut Yeter”, “Seviyor Sevmiyor”, “Galip Derviş” ve “Lonelygirl15” bulunmaktadır.

Yusuf Pirhasan haberleri

Yusuf Pirhasan, Yusuf Pirhasan biyografisi, Yusuf Pirhasan hayatı, Yusuf Pirhasan özgeçmişi, Yusuf Pirhasan hakkında, Yusuf Pirhasan doğum yeri
Yusuf Pirhasan fotoğraf, Yusuf Pirhasan video, Yusuf Pirhasan resim, Yusuf Pirhasan kimdir?, Yusuf Pirhasan kaç yaşında?, Yusuf Pirhasan nereli,
Yusuf Pirhasan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!