Zeynep Casalini Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Ekim.1970
Zeynep Casalini kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Şarkıcı, Müzisyen
Zeynep Casalini doğum yeri: İstanbul

Zeynep Casalini Kimdir?

Ünlü Türk şarkıcı Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970’de İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi, tanınmış oyuncu Deniz Türkali, babası ise ünlü İtalyan müzisyen Ernesto Cassalini’dir. Ancak anne babası, Zeynep henüz çok küçükken ayrılık kararı aldılar. Ünlü yazar Vedat Türkali, Zeynep’in dedesi ve Barış Pirhasan da dayısıdır.

Casalini, müzikle buluşmasına sebep olan tiyatro kariyerine 1985 yılında Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde başladı. Lise yıllarında bir amatör tiyatro grubuna katıldı. 1988 yılında o dönemlerde ev arkadaşı olan Yasemin Alkaya’nın teşviğiyle müziğe adım attı. İtalya’da bir rock grupta, İngiltere’deki bir caz kulüpte sahne alışı vardır.

1990’da Marmaris’e taşınan Zeynep Casalini, burada müzik kariyerine devam ettiğini gördük. 1995’te İstanbul’a dönüş yapan Casalini, ünlü pop şarkıcısı Asya’ya ve Cem Özer’in sunuculuğunu yaptığı Türkiye’nin ilk talk show programı “Laf Lafı Açıyor”da vokalistlik yaptı.

Müzik kariyerinde sıkça adı geçen isimler arasında Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu vardır. Özellikle Sezen Aksu’nun konserlerinde davul çalarak yeteneklerini sergiledi.

Kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardığı “Duvar” adlı şarkının aranjmanı Sinan Akçıl tarafından yapılmıştır.

Kişisel hayatına değinecek olursak, 4 Ağustos 2010’da restoran işletmecisi Tahsin Berk ile evlenen Casalini, Bodrum’a yerleşti. Birlikte Bitez’de Gravilya isimli bir restoran işlettik.

Kendisinin iki evliliği oldu ve her birinden bir kızı oldu. 1993 yılında boşandığı ilk eşinden Angela Ceren Sarp isimli bir kızı var. 2010 yılında evlendiği Tahsin Berk’ten olan kızı ise Daphne. Bu ikinci evliliklerini 2015 yılında sonlandırdılar.

Müzikal kariyerinde “Nihayet” (2004) ve “Kim Galip Çıkar” (2008) isimli iki albümü, “Dokunma Bana” (2006), “Nilüfer” (2007), “Unutursun” (2009), “Yeter Ki” (2013) ve “Yas Uykusu” (2015) isimli beş single’ı vardır.

Ayrıca bazı dizi ve sinema filmlerinde de rol aldı: “Eylül Fırtınası” (1999) ve “Yer Çekimli Aşklar” (1995).

Zeynep Casalini haberleri

Zeynep Casalini, Zeynep Casalini biyografisi, Zeynep Casalini hayatı, Zeynep Casalini özgeçmişi, Zeynep Casalini hakkında, Zeynep Casalini doğum yeri
Zeynep Casalini fotoğraf, Zeynep Casalini video, Zeynep Casalini resim, Zeynep Casalini kimdir?, Zeynep Casalini kaç yaşında?, Zeynep Casalini nereli,
Zeynep Casalini memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!