Zeynep Dadak Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1978
Zeynep Dadak kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Zeynep Dadak doğum yeri: Balıkesir

Zeynep Dadak Kimdir?

1978 yılında Balıkesir’de doğan M. Zeynep Dadak, akademik eğitimini Marmara Üniversitesi Radyo-TV-Sinema Bölümü’nde lisans, Bilgi Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nde yüksek lisans yaparak tamamladı. New York Üniversitesi Sinema Çalışmaları Bölümü’nde doktora yaparken müzik video, belgesel ve film yapma işlerini sürdürdü.

Dadak, 2004 yılı itibariyle Altyazı Aylık Sinema Dergisi’nde yazarlık ve yayın kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. İlk uzun metrajlı filmi olan “Mavi Dalga”yı Merve Kayan ile birlikte yazıp yönetti ve bu film 2013 yılında Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi İlk Film ve En İyi Senaryo ödüllerini kazandı. Ayris Alptekin, Onur Saylak, Barış Hacıhan gibi isimlerin başrollerde olduğu bu film, Dadak’ın kariyerinde önemli bir yere sahip. Ayrıca 2010 yılında İFSAK Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması’nda En İyi Belgesel ödülünü kazandı. Birçok farklı üniversitede sinema dersleri vermeye devam eden Dadak, “Bu Sahilde”, “Tarihe Şerh : Irak Dünya Mahkemesi”, “Gidiş Geliş Gidiş” ve “Çalıştır Saksıyı” gibi birçok filme yönetmenlik, senaristlik ve yapımcılık yapmıştır.

Zeynep Dadak haberleri

Zeynep Dadak, Zeynep Dadak biyografisi, Zeynep Dadak hayatı, Zeynep Dadak özgeçmişi, Zeynep Dadak hakkında, Zeynep Dadak doğum yeri
Zeynep Dadak fotoğraf, Zeynep Dadak video, Zeynep Dadak resim, Zeynep Dadak kimdir?, Zeynep Dadak kaç yaşında?, Zeynep Dadak nereli,
Zeynep Dadak memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!