Zeynep Mansur Biyografisi

Doğum tarihi: 22.Nisan.1976
Zeynep Mansur kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Şarkıcı, Yazar
Zeynep Mansur doğum yeri: Ankara

Zeynep Mansur Kimdir?

Zeynep Mansur, Mısırlı bir baba ve Arnavut-Türk kökenli bir anne tarafından 22 Nisan 1976’da Ankara’da dünyaya geldi. Ailesinin dört çocuğundan üçüncüsü olan Mansur, iki erkek kardeşe ve bir kız kardeşe sahiptir.

17 yaşında Altınnal Gazinosu’nda ilk sahne deneyimini yaşayan Mansur, 1998 yılında Ankara’dan İstanbul’a taşındı. İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne alan sanatçı, 2000 yılında “Beyaz Sevdalar” adlı ilk albümünü yayınladı. Bu albümün ardından kendi şarkılarını içeren dört albüm daha çıkardı.

Eğlence sektörünün yanı sıra edebiyat dünyasında da adını duyuran Mansur, ilk kitabı “Sarı Saçlarımı Kestim”i 2003’te yayınladı. Bu kitaba, “Platonik Bir Aşk”, “Gidiyorum Bu Aşktan”, “Ben Erkek Olsaydım” ve “Sonbahar” isimli eserler takip etti.

Mansur, şarkıcılığın çocukluğundan beri hayali olduğunu ve bu hayalini gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu belirtiyor. Kariyeri boyunca farklı sektörlere de adım atan sanatçı, yazarlık, modellik, oyunculuk ve sunuculuk gibi görevler üstlendi. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerine destek veren Mansur, bu alandaki çalışmalara devam ediyor.

2003 yılında TGRT kanalında “Tele Kritik” adlı spor-magazin programını sunan Mansur, 1998’de bir reklam filminde ve Müslüm Gürses’in bir müzik klibinde rol aldı. Ayrıca 2007’de “Buzda Dans” adlı yarışma programına katıldı ve İlhan Mansız ve diğer yarışmacılarla rekabet etti.

2013’te çıkardığı “Yudum Yudum” adlı albümde, Eflatun ve Sezen Aksu gibi sanatçılarla iş birliği yaptı. 2011’de “Kadın ve Şiddet” temalı bir fotoğraf sergisine destek verdi. Ayrıca, süt tüketimini teşvik etmek amacıyla hazırlanan bir kamu spotunda yer aldı ve Türkiye’deki kadın sorunlarına dikkat çekmek için birkaç sosyal sorumluluk projesine katıldı. 2015’te “DÖNDÜR ŞANSINI” adlı televizyon programında rol alırken, 2012’den itibaren bir dizi film ve televizyon dizisinde de yer aldı.

Diskografi:
2000 – Beyaz Sevdalar
2004 – Yüzde Yüz Severim
2008 – Sen Nasıl İstersen
2013 – Yudum Yudum
2016 – Yine Bana Zor Geliyor
2018 – Tesadüfen

Kitapları:
2003 – Sarı Saçlarımı Kestirdim
2004 – Platonik Bir Aşk
2005 – Gidiyorum Bu Aşktan
2009 – Ben Erkek Olsaydım
– Sonbahar

Filmografi:
2012 – Araf Zamanı
2010 – Gecekondu
2009 – Hicran Yarası
1998 – Bizim Mahalle
1992 – Aşık Oldum

Zeynep Mansur haberleri

Zeynep Mansur, Zeynep Mansur biyografisi, Zeynep Mansur hayatı, Zeynep Mansur özgeçmişi, Zeynep Mansur hakkında, Zeynep Mansur doğum yeri
Zeynep Mansur fotoğraf, Zeynep Mansur video, Zeynep Mansur resim, Zeynep Mansur kimdir?, Zeynep Mansur kaç yaşında?, Zeynep Mansur nereli,
Zeynep Mansur memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!