czn burak ve babasi

CZN Burak izinsiz inşaat suçlamasını reddetti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


CZN Burak lakaplı Muhammed Burak Özdemir ile babası İsmail Özdemir, ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde izinsiz inşaat yapmakla suçlanıyor. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, savunma yapan Muhammed Burak Özdemir, babasının tadilata başladığını ve gerekli izinleri aldığını söyledi. Özdemir, kendisinin ise herhangi bir eyleminin olmadığını belirtti.

Duruşmada hazır bulunan CZN Burak ve babası İsmail Özdemir’in, ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde izinsiz inşaat yaptıkları iddia edildi. İddianamede, bir ihbar sonucu yapının incelendiği ve inşaatın henüz bitirilmediği tespit edildiği belirtildi. İnşaat sürecinde herhangi bir izin belgesine rastlanmadığı da ifade edildi.

Muhammed Burak Özdemir, duruşmada kendisinin tadilata ilişkin herhangi bir eyleminin olmadığını söyledi. Özdemir, babasının işiyle ilgilendiğini ve gerekli izinleri aldığını ifade etti. Avukatları da müvekkillerinin suçsuz olduğunu savundu.

Duruşmanın ardından Muhammed Burak Özdemir, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özdemir, restoranlarının tadilatını yaptıklarını ancak komşu binanın yanlış bilgi verdiğini söyledi. İnşaatın onarım amaçlı olduğunu belirten Özdemir, suçlamaları reddetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Muhammed Burak Özdemir ve İsmail Özdemir’in ‘Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet’ suçundan 2 ila 5 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi. Mahkeme, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Sonuç olarak, CZN Burak lakaplı Muhammed Burak Özdemir ve babası İsmail Özdemir’in, ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde izinsiz inşaat yapmakla suçlandıkları davada savunmaları alındı. Mahkeme, duruşmayı erteleyerek eksik hususların giderilmesini kararlaştırdı. İddianameye göre, şüpheliler hakkında hapis cezası talep ediliyor.

CZN Burak izinsiz inşaat suçlamasını reddetti!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!