Ebru Polat’ın asgari ücret paylaşımı gündem oldu!

sarkici ebru polatin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ebru Polat sosyal medya paylaşımlarıyla sürekli gündem olan ünlü şarkıcı. Ünlü şarkıcı son olarak asgari ücretle ilgili yaptığı yorumuyla gündem oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye’nin yeni asgari ücretini duyurdu. 1 Ocak 2024 itibariyle geçerli olacak bu yeni miktar, asgari ücret desteği dâhil olmak üzere toplamda net 17 bin 2 lira. Bu açıklama, çalışanların ekonomik koşullar altında ezilmediğini göstermek amacıyla yapıldı. Ancak Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, karara itiraz ederek, 18 bin lira talep ettiklerini söylemişti.

Bu durumun dünya gündemni etkilediği gibi ünlü pop star Ebru Polat da bu konudan uzak kalmadı. Polat’ın üzerinde durduğu en önemli nokta, çalışanlarını asgari ücretin üstünde ödediği maaş oldu. Ayrıca, personelinin çalışma şartlarından bahsetti ve her zaman çalışanların yanında olduğunu belirtti.

Ebru Polat, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında;

Bu arada 2-3 mesaj gelmiş asgari ücretle ilgili… Ben ekip arkadaşlarıma haftada 2 gün izin veriyor ve yine de asgari ücretten fazla maaş veriyordum arkadaşlar. Ve işe başlama saatleri 10.00 ( 09.30 gibi geliyorlar) Bizde kimse asgari almadı hiç, üstelik 2 gün tatilleri de ekstra olmasına rağmen üstelik prim de alıyorlar. Ayrıca işler de düşük son zamanlarda yine de 1 gün geç yatmadı maaşları. Kazanmadığım zamanlarda dahi konserlerden kazandığımı çıkarttım verdim. Helal olsun. Biz bir aileyiz ve çok da rahatlar, kendi yerleri gibi rahatlar salonda. Ben her zaman çalışanın, emekçinin yanındayım. Tabii ki hak edene hak ettiği derece.

Ebru Polat’ın asgari ücret paylaşımı gündem oldu!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!