Gazze’nin yanında duranlar arasına Okan Bayülgen’de katıldı: “Yaşasın Filistin”

okan bayulgenden gaz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’in Gazze’de devam eden saldırıları dünya genelinde tepki çekiyor. Soykırım suçlamalarıyla gündemden düşmeyen İsrail, masum sivil halkına yönelik şiddetini her geçen gün artırıyor. Global olarak çıkan protestolarda milyonlarca kişi İsrail’i kınıyor ve destek mesajlarıyla Gazze’ye dayanışma gösteriyor. Türkiye’den de birçok tanınmış isim, bu vahşete dikkat çekmek ve farkındalık yaratıp bilinç oluşturmak için seslerini yükseltiyor. Gazze’ye destek veren son ünlü isim, sinema dünyasının parlayan yıldızlarından Okan Bayülgen oldu.

Gazze’deki trajediyi ön plana çıkaran Bayülgen, katıldığı bir ödül töreninde bu konuya değindi. Bölgede gerçekleşen bu vahşete seyirci kalmayan herkese teşekkürlerini sunan Bayülgen, “Dünya’nın bu olaya seyirci kalması korkutucu. Bu konudan hiç bahsetmeme lüksümüz yok” dedi. Bayülgen, konuşmasına “Yaşasın hayat! Yaşasın çocuklar! Yaşasın Filistin!” ifadeleri ile sesini yükselterek devam etti.

okan bayulgenden gaz

Bu duruma sessiz kalmamanın öneminin altını çizen Okan Bayülgen; “Dünya bu dram karşısında adeta seyirci kalıyor. Bu durumu tekrar tekrar söylemeliyiz: Dünya sahiden seyirci kalıyor. Bu olanlara nasıl göz yumdurulabilir, anlamakta zorlanıyorum. Yavuz ve Fulya’ya, bu konuda sessiz kalmayanlara teşekkür etmeliyiz. Bu gece burada olan tüm sanatçılar ve izleyiciler, sizler de sessiz kalmıyorsunuz. Sesimizi yükseltmeli, şarkı söylemeli, bağırmalı, haykırmalı, bu konuyu paylaşmalıyız ve asla gündem dışı bırakmamalıyız. Yaşasın hayat! Yaşasın çocuklar! Yaşasın Filistin!” ifadelerini kullandı.

Gazze’nin yanında duranlar arasına Okan Bayülgen’de katıldı: “Yaşasın Filistin”
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!