Güldür Güldür Show’daki skandal skeç nedeniyle RTÜK soruşturma başlattı!

Güldür Güldür Show'da yaşanan skandal skeç nedeniyle RTÜK soruşturma başlattı. Programın yayınlanmamasına karar verilen skeç, toplumsal ve kültürel değerleri eleştiren bir karakterin hikayesini anlatıyor. Ancak alıntılanan kesit, asıl mesajın yanlış anlaşılmasına neden oldu. Güldür Güldür Show yapımcıları, kahraman gazilerden özür dilediklerini belirtti. #GüldürGüldürShow #RTÜK #SkandalSkeç

guldur guldur show
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, popüler komedi programı Güldür Güldür Show‘da yer alan bir skeçte kullanılan “gazilerle ilgili ifadeler” nedeniyle inceleme başlattıklarını duyurdu. RTÜK Başkanı’nın bu açıklamasının ardından Show TV ve Güldür Güldür Show yapımcıları konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Show TV’nin resmi açıklamasında, programın kanal yönetimi tarafından yeterince uygun bulunmadığı için yayınlanmadığı belirtildi. Ayrıca yayın öncesi izleme sürecinde yapımcılarla birlikte karar alındığı ifade edildi.

güldür güldür

Güldür Güldür Show ise sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada, bahsi geçen skecin toplumsal ve kültürel değerleri eleştirdiğini ve niyetlerinin ortak değerlerin korunmasına vurgu yapmak olduğunu belirtti. Ancak skeç içerisindeki bir kesitin, anlam ve bağlamından kopartılarak farklı bir mesajın ortaya çıktığının farkına varıldığı ve bu nedenle skecin yayından kaldırıldığı ifade edildi. Ayrıca program yapımcıları, kahraman gazilerden özür dilediklerini de açıklamalarına ekledi.

Güldür Güldür Show’daki skandal skeç nedeniyle RTÜK soruşturma başlattı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!