Her şey Esra Erol’un programında ortaya çıktı! Sahte şeyh otelde harem kurmuş

her sey esra erol un
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir anne, Esra Erol‘un programına başvurarak kızının kendisini şeyh olarak tanıtan bir sahte hoca tarafından kaçırıldığını söyleyip yardım istedi. Uzun süren program yayınlarında, sahte şeyhin 300 kişiyi bir termal otelde hapsedip bir harem kurduğu, tanımadığı kişilere de şifa vermek için kırbaçladığı ortaya çıktı.

ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programına katılan Fatma Hanım, kızı Mevlüde’nin kendisini şeyh olarak tanıtan Mustafa Çabuk’un yanına kaçtığını iddia ederek yardım istedi. Programda gelen ihbarlarla birlikte Çabuk’un bir termal otelde 300 kişiyle yaşayıp bir harem kurduğu öne sürüldü.

her sey esra erol un 3

Hadislerdeki Mehdi dünyaya gelmiş

Fatma Hanım, kızından 7 aydır haber alamıyor. Kızı, kendisine sahte bir hoca hakkında bilgi verdiğini ve “Anne hadislerdeki mehdi dünyaya inmiş ve Çanakkale’deymiş. Ben bu kişiyi gidip görmek istiyorum” diyerek bir sabah evden ayrıldı ve o zamandan beri kendisinden haber alınamıyor. Fatma hanım, sözde hocanın bir termal otelde birçok genç kızı tuttuğunu iddia etti.

her sey esra erol un 4

Kayıp genç kadın: “Onun müridiyim, ilim öğreniyoruz”

Kendisine ulaşılan Mevlüde, canlı yayında şaşırtıcı bir şekilde “Allah’ın izniyle onun müridiyim” diyerek herkesi şaşırttı. Ailesini reddettiğini söyleyen genç kadının, kısa sürede çarşafa büründüğü ve “Biz burada ilim öğreniyoruz” dedi.

her sey esra erol un 5

Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine başvurmuş

Esra Erol, kendisini hoca olarak tanıtan Mustafa Çabuk’un geçmişte tarihi eser kaçakçılığından tutuklandığını ve sonrasında Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildiğini açıkladı. Bunun yanı sıra, iddiaların odağında olan Mustafa Çabuk’un kayıp olduğu ve günlerdir haber alınamadığı belirtildi.

6 kız çocuğunu evlendirdiği iddiası

Canlı yayında yaşananların ardından birçok kişi, programa bağlanarak Çabuk’un 300 kişiyle bir termal otelde kaldığını ve burada kendisine harem kurduğunu ifade etti. Ayrıca, sahte şeyhin müritlerini kırbaçladığı da iddia edildi. Çabuk’un kişilere vurarak şifa verdiğini iddia etmesi herkesi şaşırttı. Tüm bu iddiaların yanı sıra, sahte şeyhin 6 kız çocuğunu evlendirdiği de söylentiler arasında yer aldı.

Sahte şeyh: 1500 kişi olunca savaş çıkaracağız

Sık sık gelen iddialar arasında, Mustafa Çabuk’un zorla tuttuğu iddia edilen kişilere gönderdiği mesaj da bulunuyor. Çabuk’un gönderdiği mesajda, “Biz 1500 kişi olduğumuzda savaş çıkartacağız” ifadelerine yer verildiği ortaya çıktı. Ayrıca, Çabuk’un bankacılık sistemini kafir kurumlar olarak nitelendirdiği ve hilafet hareketinin finansmanı için kredi çekmenin caiz olduğunu savunduğu mesajlar da canlı yayında yayınlandı.

her sey esra erol un 6

İddialara cevap; “Burada kardeşçe yaşayıp paramızı kazanıyoruz”

Çanakkale’deki termal otelde, iddiaların hedefindeki sahte Mustafa hoca ile birlikte yaşayan Hasan Bey, yayına bağlanarak iddiaları yalanladı. “Burada 50 aile yaşıyor. Paralar havuz sistemine toplanıyor. Hayvancılık ve tarımla uğraşarak para kazanıyoruz. Bu iddialar doğru değil. Bu devirde kardeş kardeşle yaşayamazken, burada 170 kişi yaşıyoruz.

Yazın bahçelerde işçi olarak çalıştık. Burada kimseyi zorla tutmuyoruz. Eğer kızlar zorla tutuluyorsa, jandarma geldiğinde gidebilirlerdi. Çocuklarımızın okutulmadığı söyleniyor ama hepsi okuyor, benim çocuğum yeni mezun oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haberler.com

Her şey Esra Erol’un programında ortaya çıktı! Sahte şeyh otelde harem kurmuş
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!