Hukuki süreç başladı! İnci Taneleri dizisi yayından kalkabilir

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, dizinin Ankara ve Ankara kültürünü yanlış yansıttığını belirterek, yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK'e başvuruda bulunduklarını açıkladı. #incitaneleri @AnakaraSeymenlerKulubuDerneği #ŞerafettinDemir

hukuki surec basladi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, Hazar Ergüçlü’nün başrolünü üstlendiği ve Dilber karakteriyle dikkat çeken “İnci Taneleri” dizisinin kaldırılması için yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK’e başvuruda bulunduklarını duyurdu. Demir, dizinin Ankara kültürünü yanlış bir şekilde temsil ettiğini vurguladı.

hukuki surec basladi

“İnci Taneleri” dizisi, tanıtım videosuyla beraber adından söz ettirmeye başlamış ve geçtiğimiz akşam ilk bölümüyle seyirciyle buluşmuştu. Dizi, pavyon sahneleri ve danslarıyla büyük ilgi gördü. Ancak bu durum bazı kesimlerin tepkisini çekti.

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, diziye yönelik tepkilerini dile getirirken, pavyon görüntülerinin kullanıldığını, fragmanda giyilen elbisenin internet sitesinde satışa sunulduğunu ve aynı gün tükendiğini belirtti. Demir ayrıca “Pavyon dansları kursu” açılmasına karşı çıkarak, bu durumun genç kızları olumsuz etkilediğini ve Ankara için bir utanç olduğunu vurguladı.

hukuki surec basladi 3

Demir, yaptığı açıklamada, “Pavyon kültürü Ankara için övünülecek bir konu değildir. Pavyonlar ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün ve mafyalaşmanın merkezleridir. Dizilerle ve filmlerle pavyonları özendirmek yerine, milli kültürümüzün önemli bir parçası olan Seymenlik kültürünü ön plana çıkarmalıyız. Elimden geleni yaparak dizinin yayından kaldırılması için hukuki süreci başlatacağım” dedi.

Hukuki süreç başladı! İnci Taneleri dizisi yayından kalkabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!