İbrahim Tatlıses, Atatürk’ü Anma Gününde Şaşırtıcı İsim Açıkladı

ibrahim tatlises ata
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaparak duygularını dile getirdi. Tatlıses, Atatürk’ü büyük bir saygı ve minnetle anarken, 10 Kasım’da doğan kızı Melek Zübeyde’nin ilk ismini annesinin adıyla koymasının sebebini paylaştı.

Tatlıses, bugünün 10 Kasım cuma olduğunu belirterek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü. Ne mutlu Türküm diyene” dedi. Aynı zamanda Nişantaşı’nda bulunan Alman Hastanesi’nde doğacak olan çocuğunu beklediğini dile getiren Tatlıses, Yüce Yaradan’ın kendisine bir kız verdiğini söyledi.

Ünlü sanatçı, kızının ismini Atatürk’ün annesinin adıyla birleştirdiğini ifade etti. “Ulu Önder Atamızı anarken, adı gibi Melek bir kız. Ulu önder Ata’mızın annesinin ismi Zübeyde’dir. İlk adı o yüzden Zübeyde Melek” şeklinde konuşan Tatlıses, Atatürk’ün ruhuna bir selam gönderdiği mesajında, “Nurlar içinde yat Atam. Rahmetle ve minnetle anıyoruz. Atam” ifadelerini kullandı.

Bu anlamlı açıklamasıyla İbrahim Tatlıses, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden geçen yıllara rağmen hala büyük bir saygı ve sevgiyle anıldığını bir kez daha göstermiş oldu. Tatlıses’in bu duygusal paylaşımı ise sosyal medyada büyük ilgi gördü.

İbrahim Tatlıses’ın Atatürk’ü Anma Açıklaması

Ölüm yıldönümü dolayısıyla yapılan anma törenleri ve anlamlı mesajlarla Atatürk’ün hatırası her yıl olduğu gibi bu yıl da gündemde oldu. Başta İbrahim Tatlıses olmak üzere birçok sanatçı ve siyasetçi, Atatürk’e duydukları saygı ve sevgiyi dile getirdiler.

İbrahim Tatlıses’ın Kızı Melek Zübeyde

İbrahim Tatlıses’in doğan kızı Melek Zübeyde’nin, Atatürk’ün annesinin adıyla birlikte isimlendirilmesi oldukça anlamlı bir tercih olarak değerlendirildi. Tatlıses’in bu hareketi, Atatürk’ün ölüm yıldönümünde bir kez daha Türk milletinin gönlünde taht kurduğunu gösterdi.

Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü

10 Kasım, Türkiye’nin tarihinde büyük bir öneme sahip olan bir gün. Atatürk’ün ölüm yıldönümü olarak kutlanan bu gün, tüm Türk milleti tarafından büyük bir saygı ve minnetle anılıyor. Atatürk’ün vefatının üzerinden geçen yıllara rağmen, Türk milletinin gönlünde yaşamaya devam ediyor.

İbrahim Tatlıses’in Duygusal Paylaşımı

İbrahim Tatlıses’in duygusal paylaşımı, sevenleri tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Ünlü sanatçının Atatürk’ü anma ve kızının ismini Atatürk’ün annesinin adıyla birleştirme kararı, milli duygulara hitap eden bir hareket olarak değerlendirildi. İbrahim Tatlıses’in bu anlamlı açıklaması, Atatürk’ün hatırasının hala canlı olduğunu bir kez daha gösterdi.

İbrahim Tatlıses, Atatürk’ü Anma Gününde Şaşırtıcı İsim Açıkladı
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!