Kanserle mücadele eden oyuncu Shannen Doherty, eşyalarını satışa çıkardı

Meme kanseriyle mücadele eden Shannen Doherty, hayatını kolaylaştırmak ve annesinin zorlanmaması için eşyalarını satışa çıkarıyor. Hayattan vazgeçme hissiyle de boğuşan Doherty, bu duygusal mücadelesini de paylaşıyor. Prenses Kate Middleton'a destek olmaktan da geri kalmayan Doherty, hepimizin mahremiyet ve saygıyı öğrenmesini umuyor. #ShannenDoherty #MemeKanseri #HayataTutunma

kanserle mucadele ed
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

90’ların unutulmaz gençlik dizisi ‘Beverly Hills, 90210’ın önemli isimlerinden birisi olan Shannen Doherty‘nin uzun zamandır meme kanseri ile verdiği mücadele devam ediyor. Vücuduna yayılan kanserin etkisini her geçen gün daha çok hisseden Doherty, sahip olduğu kişisel eşyalara veda kararı verdi.

Shannen Doherty

Beyin tümörü tedavisi gören Shannen Doherty, 2023’te aldığı bu tedavi sonrasında yaşamış olduğu zorlu süreci düşünerek annesinin bu durumu daha kolay bir şekilde atlatmasını sağlamak adına kişisel eşyalarını satışa veya bağışa hazır hale getirdi.

Kendi hayatının sonunu düşünerek annesinin bu durumda zorlanmayacağını belirten Doherty; “Annem için işlerin çok daha kolay olmasını istiyorum. Onunla uğraşmasını istemediğim bir sürü eşya var. Dolu dört depo mobilyamı kimse istemeyecektir” dedi.

kanserle mucadele ed 1

Doherty, bir süredir toplamış olduğu antika ve kişisel eşyalarını önlem olarak bağışlamak ve satmak niyetiyle düzenlemeye ve ayrımtırmaya başladı. 52 yaşındaki Amerikan aktris, birçok kişiye ilham veren bu süreci sosyal medya hesaplarından da anlattı.

kanserle mucadele ed

Shannen Doherty belirttiği bir diğer konu ise son dönemde evde yaşamaktan vazgeçme ve atlarına bakma arzusunu kaybettiği oldu. Bu kararı almasına sebep olan durumu;

“Gerçekten zor ve gerçekten duygusaldı. Kendime ve anneme bir ev inşa etme, at ahırını genişletme hayalimden vazgeçtiğimi hissettim” sözleri ile ifade etti ve ekledi: “Ağlamaya başladım… sanki bir hayalden vazgeçiyormuşum gibi hissettim ve bu benim için ne anlama geliyordu? Hayattan vazgeçtiğim mi düşünülürdü ya da mücadeleyi bıraktığım mı?”

kanserle mucadele ed 2

Kanseri yenmek için savaş veren Prenses Kate Middleton’a destek çıkan Doherty, “Hastalığın kendisini kabul etmesi ve çocuklarına anlatması gerekmeden, bitmeyen komplo teorileri ve esef verici merak nedeniyle kendini açıklamak zorunda kaldı” diye belirtti.

Kendi kanser mücadelesinden de örnek vererek topluma önemli bir mesaj verdi; “Umarım, bu durum hepimiz için, ister kamusal hayatta olsun, ister olmasın, mahremiyet hakkından ve başkalarına olan saygıyı artırmamıza yardımcı olur” dedi.

kanserle mucadele ed 3

Kanserle mücadele eden oyuncu Shannen Doherty, eşyalarını satışa çıkardı
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!