Kemal Doğulu: “İsteyen istediği yerini gösterir”

kemal doguludan deko
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü moda jürisi ve stil danışmanı Kemal Doğulu, 2. Sayfa magazin programına verdiği röportajda, son zamanlarda gündemde olan kıyafet özgürlüğü konusunda görüşlerini paylaştı. Doğulu, stili ve tavırlarıyla moda dünyasında önemli bir isim olan ve Birçok moda programında jüri koltuğunda oturmuş bir isim.

Yakın zamanda gerçekleşen bir ödül töreninde ünlülerin tercih ettiği kıyafetler hakkında değerlendirmede bulunan Doğulu, konuyla ilgili Sevda Türküsev’in ‘teşhircilik’ değerlendirmesini yanıtladı. Türküsev’in, kıyafetlerin fazla dekolteli oluşunu eleştiren “bikini bölgesi görünecek kadar açıyorlarsa bu şıklık değil, dekolte başka bir şeydir” diyerek düşüncelerini belirtti.

Doğulu konuşmasında şunları söyledi: “Moda bir seçimdir ve herkesin stilini belirlemek hakkıdır. Kimse kimseye giyinme şekli konusunda talimat veremez. İnsanlar istedikleri şekilde giyinebilirler, istedikleri yerlerini gösterebilir veya kapatabilirler. Bence, kıyafetlerin ne kadar dekolteli ya da kapalı olduğunu etiketleme eğiliminde olmamalıyız.”

“Doğru kelime seçimine değinen ve kadınların kıyafet özgürlüğü konusunda kişisel tercihlerinin kısıtlanmaması gerektiğini belirten Kemal Doğulu, kadınların güçlendirilmesi gerektiğini ve kişisel seçimlerinin saygı görmesi gerektiğini vurguladı.

Kemal Doğulu: “İsteyen istediği yerini gösterir”
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!