Kim Milyoner Olmak İster’de 5 milyon lira kazanan Berk Göktaş’ın eline ne kadar para geçecek? İşte yanıtı…

Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon lira kazanan Berk Göktaş'ın eline ne kadar para geçecek? İşte yanıtı... Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi ve Kim Milyoner Olmak İster'in şampiyonu Berk Göktaş, finale kaldı ve 5 milyon TL'lik büyük ödülü kazandı. Ancak, yüzde 20'lik vergi kesintisi sonrasında, ona yalnızca 4 milyon TL ödenecek. #KimMilyonerOlmakIster #BerkGoktas #5MilyonTL

milyoner de 5 milyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATV’nin en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Kim Milyoner Olmak İster‘in son yarışmacısı Berk Göktaş finale kadar dayandı ve büyük ödülünü kazanmayı başardı. 5 milyon TL değerindeki bu ödülü kazanan 19 yaşındaki Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Berk Göktaş, aynı zamanda bir ilki başararak yarışma tarihine geçti. Fakat işin ilginç yanı, yüzde 20’lik vergi dilimi dahilindeki kesintinin ardından, Berk Göktaş’ın cebine girecek net meblağ 4 milyon TL olacak.

Kim Milyoner Olmak İster

Berk Göktaş’ın Büyük Ödülü kazandığı soru Bakara süresi hakkında idi. Final sorusuna doğru yanıt vererek tarihe geçti ve genç yaşta milyoner oldu. Final sorusunda; “Bakara suresinde, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen, İsrailoğullarının, ‘biz bir çeşit yemeğe asla katlanmayız’ diye isyan etip Hz. Musa’dan, Rabb’ine dua et de versin diyerek istedikleri arasında ne bulunmamaktadır?” sorusu soruldu. Göktaş, bu zorlu soruya “Nohut” yanıtını vererek büyük ödülü kazandı.

Berk Göktaş, büyük ödülün yeni sahibi olarak, “Çok heyecanlandım. Daha önce hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Ne olursa olsun çekil demezlerdi. Destek olan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Kim Milyoner Olmak İster’de 5 milyon lira kazanan Berk Göktaş’ın eline ne kadar para geçecek? İşte yanıtı…
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!