Kim Milyoner Olmak İster’de 5 milyon TL kazanan Berk Göktaş, parayı nasıl değerlendireceğini anlattı: “Yüksek lisans için kullanacağım”

Genç yarışmacı Berk Göktaş, Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasından 5 milyon TL'lik ödülle ayrılarak yüksek lisans eğitimine finansal katkı sağlamayı planladığını belirtti.#KimMilyonerOlmakIster #BerkGoktas #EgitimYatirimı

milyoner de 5 milyon 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATV ekranlarında yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında büyük ödülü kazanan Berk Göktaş, 5 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi nasıl kullanmayı planladığını açıkladı. Göktaş, genç bir yarışmacı olmasına rağmen, sorulara doyurucu ve doğru yanıtlar vererek büyük ödülün sahibi oldu.

19 yaşındaki Göktaş, genç yaşına karşın oldukça olgun bir tutum sergiledi ve kazandığı büyük ikramiyeyi nasıl değerlendireceğini duyurdu. Göktaş, yarışmadaki “Kazandığın ödül ile ne yapacaksın?” sorusuna;

Kim Milyoner Olmak İster

“Kazandığım parayla yurt dışındaki yüksek lisans eğitimimi tamamlamayı düşünüyorum. Gezmeyi seven biri olduğum için yurtdışında görmediğim yerlere gitmek istiyorum. Oradaki teknoloji ve kültürü tanımak istiyorum. Dünyadaki problemlere çözüm getirmek amaçlı teknolojik amaçlı bir yorum getirmeyi amaçlıyorum. Kazandığım parayı kültür ve bilgi birikimimi artırmaya yönelik değerlendireceğim” yanıtını verdi.

Berk Göktaş, yarışmaya katılmayı düşünen gençlere de önersilerde bulundu. Göktaş, “Hayallerinden asla vazgeçmemeleri, iç seslerini dinlemeleri ve meraklarını hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini” söyledi.

milyoner de 5 milyon 1

12 soruyu bilerek büyük ödüle gelen Berk Göktaş’a finalde “Bakara suresinde, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, ‘biz bir çeşit yemeğe asla katlanmayız’ diye isyan edip Hz. Musa’dan ‘Rabb’ine dua et de versin’ diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?” sorusu soruldu. Berk Göktaş “Mercimek, Soğan, Nohut ve Sarımsak” şıkları arasından C şıkkı Nohut’u yanıtlayarak 5 milyon TL’yi kazandı ve tarihe geçti. Yapılacak yüzde 20’lik kesinti sonrası genç yarışmacının eline 4 milyon lira geçecek.

Kim Milyoner Olmak İster’de 5 milyon TL kazanan Berk Göktaş, parayı nasıl değerlendireceğini anlattı: “Yüksek lisans için kullanacağım”
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!