Kim Milyoner Olmak İster’de soruyu bildi: Hocalarına selam gönderdi

Yusuf İpek, yarışma programı "Kim Milyoner Olmak İster'de 300 bin lik bir soruyu doğru yanıtlayarak şaşırttı. Bu başarısı sonrası hocalarına selam gönderdi. #KimMilyonerOlmakIster #300BinLira #Yusufİpek

kim milyoner olmak i 17
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATV’nin popüler yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster, müthiş bir seyir deneyimi yaşattı. Son zamanlarda, yarışmacı Yusuf İpek’in ifadeleri, bu harika programı bir hayli renklendirerek göz önüne serdi.

Kim Milyoner Olmak İster

İpek, 300 bin liralık bir soruyu doğru yanıtlama başarısını gösterdi. İlgili soru, fabl türüne ait, esasen Hint orijinli ve Türkçede “Kelile ve Dimne” adıyla tanınan bir eserle ilgiliydi. Bu hikayede dürüstlüğün sembolü olan Kelile ve yalanın temsilcisi olan Dimne hangi hayvanları temsil ediyor, diye soruldu.

İpek, “Çakal ve çakal” yanıtını vererek soruyu doğru yanıtladı ve 300 bin lirayı kazandı. Ardından şunları ekledi:

“Üniversitedeki hocalarıma selam gönderiyorum. Hocalarımız derste ‘Bu bilgiler ne işimize yarayacak?’ demeyin. Bir gün Milyoner’e katılırsınız orada sorarlar’ derlerdi. Buraya gelmeden önce Ömer Kemiksiz adlı hocamı aradım, ‘Bak şimdi o bilgiler Milyoner’de işine yarayacak’ dedi. Benim için çok güzel bir duygu oldu.”

Kim Milyoner Olmak İster’de soruyu bildi: Hocalarına selam gönderdi
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!