Kızıl Goncalar da kız çocukların okultulmamasına değinen sahne izleyicilerden tam not aldı!

kizil goncalar dizis 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıl Goncalar, ekranlara yeni giren ve başrollerini usta isimler Özcan Deniz ile Özgü Namal’ın paylaştığı dizi, ilk bölümüyle izleyiciden ağırlıklı eleştiriler almış, bunun sonucunda RTÜK de incelemeye almıştı. Ancak gözlerden kaçmayan bir sahne, izleyiciler tarafından olumlu şekilde karşılandı ve sosyal medyada geniş çapta paylaşıldı.

İki mekanın çekimlerinin iptal edildiği bu dizi, ikinci bölümünde sunulan bir mantık önermesi sahnesiyle bu durumu başarılı bir şekilde aştı. Özellikle Mina Demirtaş’ın canlandırdığı Zeynep ve Şerif Erol’un hayat verdiği Suavi karakterlerinin etkileşimine odaklanan bu sahne büyük ilgi çekti.

Mira’nın “Sen o sorunun cevabını nereden biliyorsun? Kur-an kursunda öğretmiyorlar herhalde. Hiçbir işine yaramayacak. Dedemler iyi yapmış, 28 Şubat’ta sizi okutmamış” sözlerine sinirlenen Zeynep, “Dede 28 Şubatcı mı?” diyerek Suavi’nin yanına çıkıyor. Kendisine ders vermek isteyen Suavi’nin karşısına geçerek beyaz tahtaya bir önerme yazarak tesettürlü kızların okutulmasına karşı çıkan zihniyete bir mantık önermesiyle karşı çıkarak “Olan hep kızlara oluyor. Sizin ne farkınız var? Aynısınız…” diyerek odadan çıkıyor.

Kızıl Goncalar, bir tarikatın üyeleri ile seküler bir ailenin hikayesini anlatıyor. Ancak dizi, ilk bölümünden sonra eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Ve yapılan son hamle, yapım şirketi Gold Film’in özel mekanlarda çekim yapmasına engel olmak şeklinde gerçekleşti.

Bu gelişmelerin ardından, Kızıl Goncalar‘ın bu çarpıcı sahnesi, sosyal medyanın gündemine oturdu. İzleyicilerden gelen yorumlar da bu sahnenin ne kadar dikkat çektiğini kanıtlar nitelikteydi.

Kızıl Goncalar da kız çocukların okultulmamasına değinen sahne izleyicilerden tam not aldı!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!