Kızıl Goncalar dizisi, Mil-Diyanet Sen üyeleri tarafından protesto edildi

httpswww.haberler 91
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FOX TV işbirliğinde ekrana gelen yeni dizi Kızıl Goncalar, bir kısım sahneleri nedeniyle toplumda tartışmalara yol açtı. Bu durum, Manevi, İlkeli, Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet Sen) üyelerinin tepkisini çekti ve dizi, FOX TV stüdyolarının önünde bu sendika üyeleri tarafından protesto edildi. Protestocular, eleştirilerini belirten dövizler taşıyarak tepkilerini dile getirdiler.

Özcan Deniz ve Özgü Namal gibi deneyimli oyuncuların başrollerini paylaştığı Kızıl Goncalar dizisi, bazı tartışmalı sahneleri nedeniyle dikkatleri üzerine çekti. Son olarak RTÜK’ün de mercek altına aldığı söz konusu dizinin bir bölümündeki kırbaç sahnesi hafızalarda yer etti.

Zeytinburnu ilçesindeki FOX TV stüdyoları önünde toplanan Mil-Diyanet Sen üyeleri, protesto girişiminde bulundular. Grup adına konuşan Mil-Diyanet Sen İstanbul Şube Başkan Vekili Muhammet Faruk Gür, dizide dini değerlerin ve din görevlilerinin küçültüldüğünü belirtti. Gür, senaristleri ve kanal yöneticilerini söyledikleri sözlerden dolayı Müslümanları rencide etmekten vazgeçmeye ve özür dilemeye çağırdı. Biz Müslümanlar, İslami değerlerimizin çirkin sahnelerle anılmasını ve Müslüman toplumun aşağılanmasını kabul edemez ve bunu sessiz kalmayız.” şeklinde konuşarak, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından bir “Ahlak Denetim Kurulu” kurulmasını talep etti.

Kızıl Goncalar dizisi, Mil-Diyanet Sen üyeleri tarafından protesto edildi
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!