Kızıl Goncalar dizisinde geçen “Vaktı Mekat” Nedir? Vaktı Mekat yapmak ne anlama gelir? İzleyicilerin Merak Ettiği Sorunun Yanıtı!

httpswww.ensonhab 652
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerin popüler yapımı ve Fox Tv’nin yeni gözdesi olan “Kızıl Goncalar” dizisi, izleyicilerin yoğun ilgisini çekiyor. İlk bölümün ardından büyük yankı uyandıran bu dizi, RTÜK tarafından incelemeye tabi tutuldu. ‘Vaktı Mekat’ sözünün geçtiği son bölüm ise izleyicilerin kafalarında soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Bu etkileyici dizi, hayali bir tarikat olan fanilerin seküler bir aile ile karşılaşması ve çatışmasını anlatıyor. Dizide geçen, izleyicilerin zihnini kurcalayan ‘Vaktı Mekat’ kelimesinin ne anlama geldiği ile ilgili internet üzerindeki aramalar hızla artmıştır.

Vaktı Mekat nedir?

Vaktı Mekat nedir? Ve ‘Vaktı Mekat yapmak’ eyleminin ne anlama geldiğini merak mı ediyorsunuz? İşte sizlere cevabı... ‘Vaktı Mekat’, genellikle bir bireyin işlemiş olduğu günahı kabul etmesi veya bunun bedelini ödemesine dair bir süreci ifade etmektedir. İkrar sözcüğü ise, kabul etmek, ifade etmek, gerçekleştirmek ve bildirmek gibi eylemlerin genel adıdır.

Kızıl Goncalar dizisinde geçen “Vaktı Mekat” Nedir? Vaktı Mekat yapmak ne anlama gelir? İzleyicilerin Merak Ettiği Sorunun Yanıtı!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!