Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 9. bölüm de neler olacak?

Selahaddin Eyyubi'nin heyecan dolu hikayesi, 9. bölümünde doruğa ulaşıyor! Kenti fethetme amacıyla yola çıkan Selahaddin, büyük bir sırrın ortaya çıkmasıyla sarsılıyor ve gerçek kimliğiyle yüzleşmek zorunda kalıyor. Aynı zamanda, Nusreddin'in isyanı ve Zengi devletinin içinde bulunduğu tehlike de hikayeye heyecan katıyor. Selahaddin'in, Kudüs davasını tek başına yürütme kararıyla kahramanlık dolu bir yolculuğa çıkacağına şahit olun! #SelahaddinEyyubi #KudüsFethi #Dizi

kudus fatihi selahad 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRT 1’in seyirciyi büyüleyen dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi“, özgürlüğe ulaştıran kahramanın destanını 15 Ocak Pazartesi günü saat 20.00’de 9. bölümüyle ekrana taşıyacak.

Selahaddin Eyyubi’nin efsanevi hayatı, 9. bölümünde gizemli bir dönemeç alıyor. Haşhaşi olduğu ortaya çıkan Reyhani’nin yakalanmasıyla birlikte, olaylar hızla gelişiyor. Reyhani’nin idamı, ise Sultan Nureddin tarafından gerçekleştiriliyor. Bu dramatik olayların ardından ise, Sultan Nureddin herkesin önünde büyük bir sürpriz yaparak, Selahaddin’in kendisinin değil, Eyyub’un oğlu olduğunu açıklıyor.

Bu sır perdesinin aralanmasıyla birlikte, Selahaddin büyük bir sarsıntı yaşıyor. Yıllardır büyük bir yalanın içinde büyüdüğünü fark eden Selahaddin, Nureddin ve gerçek ailesiyle bağlarını koparıyor. Artık yalanların hüküm sürdüğü bu yerde kendine bir yer bulamıyor. Bugüne kadar gösterdiği azimle ilerlediği Kudüs davasını, artık tek başına yürütmeye karar veriyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 9. bölüm fragmanı

Sır kaybeden Nusreddin ise boşa düşüyor ve Sinan’ın yönlendirmesiyle Sultan Nureddin’e isyan bayrağını çekiyor. Gregor ve Viktorya ile de ittifak kurarak, Askalan’a gelerek kendini sultan ilan ediyor ve Zengi devletini ikiye bölüyor. Ancak bu olay, Karategin ve diğer obaların Nureddin’e karşı ayaklanmasıyla sonuçlanıyor ve Zengi devletini büyük bir tehlikenin ortasında bırakıyor.

Artık Selahaddin’ın hayal kırıklığını ve öfkesini bir kenara bırakıp tekrar silahını kuşanma zamanı gelmiştir. Yıllar boyunca Zengi Devleti’nin gölgesi altında büyüyen Selahaddin, tüm acılarına rağmen tekrar düşmanının karşısına çıkmaya ve kılıcını sallamaya karar verir.

Bu arada Sultan Nureddin, Nusreddin’in başlattığı isyanı bastırarak Askalan’ı fethetmeyi hedeflemektedir. Selahaddin’in ise, Sinan’ın sakladığı ölümcül kozdan kurtulma mücadelesi devam etmektedir. Peki, Selahaddin bu tehlikeli durumdan kurtulabilecek midir?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 9. bölüm fragmanı

Dizinin merakla beklenen fragmanını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 9. bölüm fragmanı

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 9. bölüm de neler olacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!