Manken Tuğba Özay’dan Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğuna tepki çeken yorum: 55 milyon dolara turistik gezi

Türkiye'nin ilk astronotunun uzay yolculuğunu 'turistik gezi' olarak adlandıran ünlü model Tuğba Özay, sosyal medya üzerinden hem eleştirilerin hem de desteklerin odağı oldu. #TuğbaÖzay #UzayYolculuğu #AlperGezeravcı

manken tugba ozay da
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski model ve şimdiki televizyon yıldızı Tuğba Özay, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın katıldığı AX-3 misyonunu, ‘turistlik gezi’ olarak nitelendirmesiyle tepki topladı. Bu yorumunu, Gezeravcı’nın tarihi yolculuğunu tasvir eden, popüler medya figürü Oğuzhan Uğur’un paylaşımına yaptığında duyurdu.

Özay’ın tartışma yaratan sözleri, Gezeravcı’nın uzayda Türkiye’yi temsil eden ilk kişi olma şerefine kavuştuğu anın hemen ardından geldi. Uzay aracı, dünyanın dört bir yanından izleyicilerin ilgi odağı olan başarılı bir fırlatma ile Gezeravcı’yı uzay yolculuğuna başlamak üzere yörüngeye yerleştirdi.

Bu tarihi olay Türk medyasında ve dünya basınında geniş yankı bulurken, Özay’ın bu yolculuğu bir “turistik gezi” olarak nitelendirmesi hayli dikkati çekti ve halk arasında çeşitli tepkilerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Tuğba Özay Oğuzhan Uğur’un paylaşımına yaptığı yorumda, “55 milyon dolara turistik gezi yapan uzay aracına binip giderek araştırmalar yapmak! Bari sen yapma Oğuzhan” ifadelerini kullanması sosyal medyada tartışma yarattı.

Kendisini eleştirenler olduğu kadar, bazı sosyal medya kullanıcıları da Özay’ı haklı buldu ve katıldıklarını belirtti.

Manken Tuğba Özay’dan Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğuna tepki çeken yorum: 55 milyon dolara turistik gezi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!