MasterChef All Star da üçüncü şef önlüğünü kim kazandı?

httpswww.ensonhab 689
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TV8’in dikkat çeken ve büyük ilgi gören yarışması MasterChef All Star yolculuğunda heyecan devam ediyor. Zorlu ve nefes kesici bir parkurda yeşil ışığı yakalamak isteyen yarışmacılar, dün akşam finalin kapılarını aralayacak olan şef önlüğü için kıyasıya bir yarışa giriştiler.

Yarışmanın donanımlı ve yetenekli yarışmacıları negro pirinç, ançuez ve greyfurt gibi egzotik malzemelerle özgün ve yaratıcı lezzetler ortaya koymaya çalıştılar. İlk turda yarışmacılar farklı puanlar topladılar: Eren 24 puan, Hasan 18 puan, Sergen 20,5 puan, Esra 22 puan ve Kıvanç 19,5 puan aldılar.

Bu turun ardından, Michelin Yıldızı’na sahip olan farklı Agora’nın önemli şefi Osman Sezener, ikinci turda yarışmacıları bekliyordu. Bu turda yarışmacılar, Sezener Şef’in eşsiz ‘ördek kebabı’ tabağını pişirdiler. İkinci tur sonuçlandığında, yarışmacılar şefler ve juri üyeleri tarafından işte bu puanları aldılar: “Eren: 46,5, Hasan: 41, Sergen: 43, Esra: 53, Kıvanç: 44,5

Bu zorlu mücadelenin sonunda, toplamda 53 puan kazanmayı başaran Esra, MasterChef All Star‘ın üçüncü şef önlüğünü kazanarak finalist oldu. Şef önlüğünü kazanmanın mutluluğunu yaşayan Esra, “7 aydır bu gün için çabalıyorum, anneme verdiğim sözü yerine getirdim ve önlüğü aldım.” şeklinde duygularını ifade etti. Bu arada, daha önceki bölümde Tahsin ve Barbaros da kendilerine ait şef önlüklerini kazanarak finale adlarını yazdırmayı başarmıştı.

27 Aralık 2023 tarihinde yayınlanan MasterChef All Star yarışmasının 192.bölümünü aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak izleyebilirsiniz.

MasterChef Türkiye All Star 192. Bölüm

MasterChef All Star da üçüncü şef önlüğünü kim kazandı?
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!