Masterchef All Star kim kazandı? MasterChef All Star’da şampiyon Esra Tokelli oldu!

Esra Tokelli, Masterchef Türkiye All Star'nın yeni şampiyonu oldu. Şeflerden aldığı 69.5 puanla yarışmayı galibiyetle tamamladı. Kazanan otomobil ödülünün yanı sıra, bu zaferin evinin mutfağından çıkıp kendine inanan tüm kadınlar için olduğunu belirtti. #MasterChefTR #EsraTokelli #KadınŞampiyon

masterchef turkiye a
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MasterChef All Star‘ın final gecesinde Esra ve Tahsin, canlı yayında kusursuz becerilerini sergiledi. Şeflere özel imza tabaklarını sunan yarışmacılar, tadımın ardından puanlarını kazandı.

Masterchef Türkiye All Star‘nin son zorlu sınavı sona erdi ve sonunda Esra Tokelli heyecanla beklenen şampiyon oldu. Rakibi Tahsin’i geride bırakan Esra, şeflerden aldığı 69.5 puanla yarışmayı galibiyetle sona erdirdi.

Challenger’lar ilk etapta Türk mutfağına dair menülerini oluşturdu. Bu aşamada kendilere ayrılan 90 dakikalık süre içerisinde Tahsin ve Esra en iyi yemeklerini hazırladılar ve jürinin karşısına çıktılar.

Esra, ilk oyunun ardından 22.5, Tahsin ise 21 puanı hanesine yazdırmayı başardı.
Daha sonra, geleneksel tatların ardından yemek duyularını uluslararası mutfak zenginlikleri ile buluşturan ikinci tur başladı.

Bu etapta da yarışmacılara 90 dakika verildi ve sonuçlar mühürlenerek saklandı.

Bu etapların ardından coşkulu canlı yayın başladı ve Somer Şef finalistlerin belirlendiği anda kazananın otomobil kazanacağını ifade etti.
Sıra gastronomi notlarını almak için geldiğinde, Tahsin’den gelen “Stresli bir turdu. Güzel puanlar bekliyorum. İkimiz için de hayırlısı olsun. Bugün dostluk kazanacak.” ifadeleri duyuldu. Esra ise puan farkını önemseme nedeninin her zaman gelişme potansiyeli olduğuna değindi ve Tahsin’e de şans diledi.

Canlı yayında alınan puanlar sonucu, Esra 44.5 puana yükselirken, Tahsin 42.5 puana ulaştı.
Son aşamada, yarışmacılar canlı yayında imza tabaklarını hazırladılar ve şeflerin değerlendirmesine sundular.

Değerlendirme sürecinde Tahsin, yorgunluk ve stresin etkisiyle bir anda kendini iyi hissetmedi, ancak durumu iyileştikten sonra Esra’nın puanları açıklandı ve Esra 69.5 puana yükseldi.
Sonuçlar açıklanırken Esra’nın sevinci kameralara yansıdı. Yemeğe olan zevkini ve bu yolda kişisel gelişimini vurgulayan Esra, Barbaros ve Serhat’a verdikleri destek için teşekkür etti. Esra duygularını şöyle dile getirdi;

İnanılmaz bir duygu. Mücadeleci bir yolculuktu bu. Biz elemelerden geçerek asil kadroya girdik.

Sonrasında yedekler, finalistler. Mücadelemi asla bırakmadım. Buradan tekrar Barbaros’a Serhat’a çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şekilde desteklerini benden esirgemediler. Ama onların bana desteği çok fazla. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum.

Ömrümün sonuna kadar hep hayatımda olacaklar. Bu kupa benim gibi evinin mutfağından çıkıp gelen, kendine inanan tüm kadınlar için. İnanılmaz acayip bir duygu şu an…

İkinci olan Tahsin, “Bir kadın şampiyon buraya her zaman yakışır. Cani gönülden Esra ablayı çok tebrik ediyorum. ” dedi.

MasterChef Türkiye All Star final

MasterChef Türkiye All Star 198. bölüm yani finali izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

MasterChef Türkiye All Star 198. Bölüm

Masterchef All Star kim kazandı? MasterChef All Star’da şampiyon Esra Tokelli oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!