Mustafa Sandal: “Yüksel Uzel’in hakkını ödeyemem”

Türk Sanat müziği sanatçısı Yüksel Uzel’in vefatından sonra ortaya çıkan gerçek, Mustafa Sandal'ın kariyerine başlamasına vesile olan ve destek olan Uzel'in önemini ortaya koyuyor. Sandal, Uzel'i anarak "Hakkını ödeyemem" dedi. #YükselUzel #MustafaSandal #TürkSanatMüziği

mustafa sandal y
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Sandal‘ın müzik kariyerine ilk adımını atmasında Yüksel Uzel’in vesile olduğu ve büyük destek sağladığı ortaya çıktı. Sandal, hayatını kaybeden sanatçı için “Hakkını ödeyemem” ifadelerini kullandı.

Türk Sanat müziği sanatçısı Yüksel Uzel‘in vefatından dolayı sanat camiasından mesajlar gelmeye devam ederken yıllar sonra bir gerçekte ortaya çıktı. Mustafa Sandal’ın kariyerine başlamasına Yüksel Uzel’in vesile olduğu ve destek olduğu öğrenildi. Sandal vefat eden sanatçı için “Hakkını ödeyemem” dedi.

Türk sanat müziğinin önde gelen isimlerinden Yüksel Uzel’in 73 yaşında hayata vedası, yıllar sonra ortaya çıkan bir gerçeği gün yüzüne çıkardı. Yıllar önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle sahneleri bırakan ve Güney Afrika’ya yerleşerek kanserle mücadele eden sanatçının ünlü popçu Mustafa Sandal’ı keşfettiği ve kariyerinde önemli rol oynadığı ortaya çıktı.

Sanatçının vefatı nedeniyle üzüntülerini dile getiren Sandal, kariyerinin başlamasında en büyük rol oynayan kişinin Yüksel Uzel olduğunu söyledi. Mustafa Sandal, “İstanbul Gelişim Stüdyosu’nun kapılarını bana ilk açan, kariyerimin ilk dokunuşunu yapan canım Yüksel ablam mekanın cennet olsun. İyi ki seni tanımışım, iyi ki benim Yüksel ablam olmuşsun. Hakkını ödeyemem. Allah rahmet eylesin” dedi.

Mustafa Sandal: “Yüksel Uzel’in hakkını ödeyemem”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!