Mustafa Topaloğlu’nun Türkiye’nin uzay yolculuğuna başlamasına ilk yorum: Ben sürgün yemiştim, bugün benim bayramım

Türkiye'nin uzay yolculuğunu destekleyen ve "Uzaylı" lakabıyla tanınan Mustafa Topaloğlu, Türkiye'nin AX-3 misyonunun başlamasına sessiz kalmadı. "Ben gittim diye sürgün yedim. Bugün benim bayramım" diyen sanatçı, uzay yolculuğuyla ilgili duygularını Instagram hesabından paylaştı. #MustafaTopaloğlu #Türkiye'ninUzayYolculuğu #AX3Misyonu

mustafa topaloglu nu 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Uzaylı” lakabıyla tanınan sanatçı Mustafa Topaloğlu, Türkiye’nin uzay yolculuğunun başlamasından dolayı gurur duyduğunu vurgulayarak, “Geçmişte benim gitmemle sürgün yedim. Şu an devlet ve hükümet beni gönderdi. Bugün, hem benim bayramımın birinci günü, hem de doğum günüm. Elon Musk’a da özel bir selam göndermek istiyorum” dedi.

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın da içinde yer aldığı AX-3 misyonunun başlamasıyla birlikte Dragon uzay aracının kapsülü TSİ 00.49’da uzaya fırlatıldı. Bu önemli olay karşısında gözlerin NASA’nın özel projelerine destek veren ve Türk halkı tarafından “Uzaylı” lakabıyla tanınan sanatçı Mustafa Topaloğlu’na çevrildi. Topaloğlu, Türkiye’nin uzay yolculuğunun başlamasına sessiz kalamayarak, “Ben gittim diye sürgün yedim. Bugün benim bayramım” şeklinde bir yorumda bulundu.

mustafa topaloglu nu

Kendi Instagram hesabından duygusal bir paylaşım yapan Topaloğlu, “Ben gittim diye sürgün yedim. Şu an devlet, hükümet gönderdi. Bugün benim bayramımın birinci günü, bugün benim doğum günüm. Milletimize gelecek aydınlıklarda hayır rızık mutluluk getirsin, bizi anlayıp da gönülde taşıyanlara, gönül selamım olsun. Elon Musk, sana da ayrıca selam. Bu hepimizin bayramımı, biz kazandık” ifadelerini kullandı.

mustafa topaloglu nu

Sanatçı, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, “Uzaylı” lakabının kariyerine zarar verdiğini ve insanların kendisini anlamadığını belirtmişti. Ancak Topaloğlu, bu durumun geri planda kalarak Türkiye’nin uzay yolculuğuna destek vermek istediğini de vurgulamıştı.

Mustafa Topaloğlu’nun Türkiye’nin uzay yolculuğuna başlamasına ilk yorum: Ben sürgün yemiştim, bugün benim bayramım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!