Müzik Sanatçısı Çelik, Eserlerinin İzinsiz Kullanılmasını Affetmedi ve Hakkını Savundu!

Müzik sanatçısı Çelik, eserlerinin izinsiz kullanılmasını affetmeyerek haklarını savundu. Sanatçı, kendi eserlerine saygı gösterilmesi gerektiğini vurguladı. #Çelik #Müzik #Haklar #Eserler #Dava

celik eserlerini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü müzisyen Çelik, dijital platformlarda eserlerinin izinsiz kullanılmasına karşı hukuki mücadelesini sürdürüyor. Ankara 1. Fikri ve Sinan Haklar Ceza Mahkemesi’nde görülen davadan çıkan kararla ilgili açıklamalarda bulundu.

celik korsani affetmedi

Çelik, izinsiz eser kullanmanın suç olduğunu belirterek, “Bu eserleri kullananlar izin almaya gerek görmeyecek kadar kaba ve cahiller. Eserleri kullananlar, eserlerin değerini bilecek kadar da saygısızlar. Erkin Koray’ın ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ şarkısı için resmi izin alındıktan sonra ancak yayınlanabildi. Yani bizim şarkılarımız hem izinsiz kullanılıyor, hem de kötü yorumlanıyor. Buna kimsenin hakkı yok!” şeklinde konuştu.

Müzik sanatçısı Çelik, dijital platformlarda eserlerinin izinsiz kullanılmasına karşı sert bir tutum sergiledi. Ankara 1. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’nde açtığı davada, izinsiz kullanımın suç olduğunu vurgulayan Çelik, eserlerinin kaba ve cahilce kullanıldığını belirtti. Özellikle Erkin Koray’ın “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” şarkısının özgün aranjmanını yaptığına dikkat çeken Çelik, eserlerin değerini korumanın ve saygı göstermenin önemini vurguladı.

Müzik Sanatçısı Çelik, Eserlerinin İzinsiz Kullanılmasını Affetmedi ve Hakkını Savundu!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!