netflix in the crown

Netflix’in The Crown Dizisi’nin Son Sezonu Eleştirmenlerde Hayal Kırıklığına Neden Oldu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Netflix’in popüler dizisi The Crown, son sezonuyla izleyicilerin karşısına çıktı. Ancak, ilk dört bölümü eleştirmenlerden düşük puanlar aldı. İlk bölüm bugün Netflix’te yayınlanırken, ikinci kısım ise 14 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak. Dizinin bu sezonunda 1990’ların sonlarında yaşanan olaylar ele alınacak. Prenses Diana’nın Dodi Fayed ile ilişkisi ve ölümü de diziye konu olacak.

Guardian gazetesi, ilk dört bölüme yıldız vermezken, “Diana ile takıntılı senaryo yazımı gerçekten çok kötü” yorumunda bulundu. Eleştiri yazısını kaleme alan yazar Lucy Mangan ise diziye sert eleştiriler yönlendirerek “Dizi üçüncü sezonda bocalamaya başladı, sonraki iki sezonda dengesini tamamen yitirdi ve şimdi boşluğa doğru yuvarlandı” dedi. Ancak Mangan, oyunculukları övgüyle birlikte değerlendirdi.

Anita Singh ise Telegraph için yazdığı eleştiri yazısında dizinin sıkıştığı çıkmaz ve Prenses Diana’nın “hayaleti tarafından kovalandığı” görüşünü ortaya koydu. İki yıldız verdiği sezonda, Diana’nın hayaletinin farklı yerlerde ortaya çıkmasının yazar Peter Morgan’ın çaresizliğiyle bağlantılı olduğunu ifade eden Singh, arabada geçen kaza sahnesinin de başarısız olduğunu söyledi.

Ancak The Times gazetesi için yazan Carol Midgley, dizinin dört yıldızlık bir performans sergilediğini belirtti. Midgley, yazısının büyük bir kısmında Diana’yı canlandıran oyuncu Elizabeth Debicki’nin performansına vurgu yaparken, Diana’nın hayaletinin yapımın en parlak kısmı olmadığını dile getirdi.

Son sezonunda Diana ve Dodi’nin hikayesinin nasıl çılgınca ele alındığını ve çiftin ölmesine yol açan trafik kazasını ele alan dizi, arabadan sonraki olayları ve Kraliçe Elizabeth, Mohamed Al-Fayed ve Prens William’ın tepkilerini konu alacak.

Dizi, tarihsel gerçeklere uymadığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi oldu. Kraliyet tarihçisi Kelly Swaby, “Bazen bir tarihçi olarak ağlamak istiyorum. İzleyiciler yapıma gerçekçilik bekliyor ama bu her zaman olmuyor” dedi.

Dizinin eleştirilerine rağmen popülaritesi hala yüksek. Sezonun son kısmında ise Prens Charles ve Camilla, William ve Kate’in düğünleri yer alacak. The Crown, izleyicileri 1990’ların sonlarına götürerek tarihi olayları dramatik bir şekilde işlemeye devam ediyor.

Netflix’in The Crown Dizisi’nin Son Sezonu Eleştirmenlerde Hayal Kırıklığına Neden Oldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!