Nil Anka kimdir, ne iş yapıyor? Nil Anka- Ümmügülsüm olayı nedir?

httpswww.ensonhab 527
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyanın gündeminde goygoy haline gelen “Nil Anka-Ümmügülsüm” olayı, kullanıcıların merak konusu oldu. Peki, Nil Anka gerçekte kimdir? Ümmügülsüm olayı nedir? İşte detaylar…

Bu sıralar TikTok üzerinde gündem olan “Nil Anka-Ümmügülsüm” sesi, kullanıcılar arasında sıkça paylaşılmaktadır. Farklı platformlardaki kullanıcılar da “Nil Anka mı diyeyim yoksa sen mi gerçek ismini söylersin Ümmügülsüm” şeklinde paylaşımlar yapmaya başladı.

Yıllar önce yayınlanan Bu Tarz Benim yarışmasındaki İdil Naz Kaluç’un yeniden gündem olan sözleri akabinde Nil Anka’dan da yanıt geldi. Ancak bu ifadeler nereden çıktı ve kimin tarafından dile getirildi, Nil Anka kimdir ve asıl adı Ümmügülsüm mü; işte merak edilen bu soruların yanıtları.


Nil Anka kimdir?

1990 yılında İstanbul’da doğan Nil Anka, Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Sanat hayatına 2013 yılında piyasaya çıkan ‘Aşk Zırhı’ isimli single’ı ile başlayan Nil Anka, asıl popülerliğini ‘Bu Tarz Benim’ isimli yarışma programında elde etmiştir. İnstagram hesabından dikkat çeken paylaşımlar yapan Nil Anka, Amerikalı iş insanı Dan Bilzerian’ın davetlisi olarak Amerika’ya gitme fırsatı da elde etmiştir.


Nil Anka, ismi hakkındaki iddialara sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir açıklama ile yanıt verdi. Açıklamasında daima “Nil Anka” olduğunu belirterek, gerçek adının Ümmügülsüm olmadığını ifade etmiştir. Ayrıca, eğlence amaçlı kullanılan isimlerin, gerçekten de o isimlere sahip kişiler olduğunu ve bu duruma dikkat edilmesi gerektiğini dile getirmiştir.


Nil Anka, konuyla ilgili olarak tüm iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek, yarışma programından önce de Nil Anka olduğunu ve bu isimle konserler verdiğini belirtmiştir.

Nil Anka’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle;

Arkadaşlar gerçekten bana olan ilginiz hoşuma gidiyor, ekonominin ve eğitimin ivme kaybettiği güzel ülkemde, gençlerimizin stresten uzaklaşmak için eğlenceli anlar yaratması ve bunu benimle popülerleştirerek yapmaları ayrıca gururlandırdı. Teşekkür ederim.

Öncelikle adım hiçbir zaman Ümmügülsüm olmadı. Her zaman Nil Anka’ydım. Ayrıca çok sempatik bir isim. Olsaydı da zevkle kullanırdım yalnız eğlenirken o isimleri taşıyan insanlar olduğunu unutmayın, herkesin bir ismi var ve bu İnsanları değerlendirmeniz için bir anlam teşkil etmez.

Yalan ve iftiralar attırmayı mecbur kılarak ve o kızların programda kalması için yapımcılarla anlaşarak oyunlara piyon oluyorlar. Kullanılıyorlar.

O programdan önce de Nil Anka idim. Konserler verdim. O programa beni Türkiye’ye tanıtmak için çıkardılar. Halk nezaketimi sevince çok dikkat çektim ve reytingler üzerime gelinerek elde edilmeye başlandı.

Nil Anka kimdir, ne iş yapıyor? Nil Anka- Ümmügülsüm olayı nedir?
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!