Nilperi Şahinkaya: “Oyunculukta dil bilmek büyük avantaj”

oyuncu nilperi sahin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya hesabındaki aktif paylaşımlarıyla adından sıkça söz ettiren popüler oyuncu Nilperi Şahinkaya, bir dergi için verdiği özel röportajda samimi ifadeler kullanarak önemli noktalara değindi. Yeni projesi ‘Senden Önce’ ile çok yakında ekranlarda olacak olan Şahinkaya, özellikle başarının ardında yatan emeğin önemine ve dil bilmenin sağladığı avantajlara vurgu yaptı.

Belirli projelerde yer almanın ne kadar şans olup olmadığı hakkındaki bir soruya cevaben Şahinkaya, asıl faktörün büyük bir emek olduğunu belirtti. Kendi tecrübelerini aktarırken, “Hayatın bir anda değişir ama o ana gelmek yıllar almıştır’ sözünü son derece doğru bulduğunu dile getirdi.

Şansın aslında insanın yıllar boyunca attığı adımlarla yaratıldığına dikkat çeken Nilperi Şahinkaya, gecesini gündüzüne katarak en iyisini yapmak adına titizlikle ve disiplinle çalıştığını paylaştı. Özellikle doğru zamanlarda cesur adımlar atmayı ve gerektiğinde geri adım atmayı bildiğini, kendine aşık olmak yerine hatalarından ders çıkarmaya özen gösterdiğini ifade etti.

Eğitimli bir dördüncü dil konuşabilen Şahinkaya, dil bilmenin nasıl bir avantaja dönüştüğünü izah ederken, özellikle Türkçe altyazısı olmayan yabancı işlere referans verilmesinden konuştu. Bu durumu örnek olarak ‘Aynen Aynen’ adlı Fransız yapımı bir işin altyazısının olmamasını gösterdi. Şahinkaya, tüm referans işlerini ana dilinde izlemenin ve bazı henüz Türkçeye çevrilmemiş tiyatro oyunlarını İngilizce dilinde okuyup karar verme imkanının olduğunu söyledi.

Nilperi Şahinkaya, enerjik kişiliği hakkında konuştuğunda ise özellikle yoğun çalışmayı ve işine gösterdiği özeni vurguladı. Bunun yanı sıra, iş üzerine çalışırken veya düşünürken tatil yaptığını belirtti. Kendi tabirleriyle, “O yüzden tatilde de çalışıyorum ben” diyerek samimi itiraflarını tamamladı.

Nilperi Şahinkaya: “Oyunculukta dil bilmek büyük avantaj”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!