Oscar’a katılan Hollywood oyuncusu Ramy Youssef, Gazze’de ateşkes için çağrıda bulundu

Hollywood'un sevilen yüzlerinden Ramy Youssef, 96. Oscar Ödülleri öncesinde Gazze'de acil bir ateşkes çağrısında bulundu. Filistin halkının barış ve adalet ihtiyaçlarına dikkat çeken Youssef, "Bunun zamanı neden şimdi olmasın?" dedi. #RamyYoussef #Oscar #GazzeAteşkesi

oscar a katilan holl
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Film dünyasının en prestijli organizasyonlarından biri olan Oscar Ödülleri’nin 96’ncısı, Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından Los Angeles’ta görkemli bir törenle düzenlendi. Bu büyülü geceye damgasını vuran isimlerden biri, “Poor Thing” filmi ile bu yılın en çok konuşulan oyuncularından Ramy Youssef oldu. Youssef, ödül töreni öncesinde gözlerin kendisine çevrilmesini sağlayan Gazze mesajıyla tanındı.

oscar a katilan holl 1

Variety dergisi tarafından kırmızı halıda röportaj veren Youssef, Gazze’de kalıcı ve hızlı bir ateşkes talebinde bulunduğunu dile getirdi. Ayrıca, Filistin halkının barış ve adalet hakkı olduğunu güçlü bir şekilde vurguladı. Evrensel değerlere hitap eden Youssef, “Çocukları öldürmeyi bırakalım ve bu savaşın bir parçası olmayalım.” dedi.

Youssef ayrıca, Hollywood’daki birçok önemli isimle birlikte Gazze’de ateşkes çağrısı yapmak için bir platform oluşturduklarını belirtti ve ateşkesin yakın olduğuna dair umutlu olduğunu ifade etti.

ABD hükümetinin de Gazze’de ateşkes konusunda olumlu bir yaklaşım sergilediğini belirten Youssef, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in ateşkes çağrısına atıfta bulunarak, “Bunun zamanı neden şimdi olmasın?” şeklinde konuştu. Youssef, birçok ünlünün yakalarında kırmızı bir broş taşıyarak Gazze’de ateşkes için sembolik bir çağrıda bulunduğunu da dile getirdi.

Oscar’a katılan Hollywood oyuncusu Ramy Youssef, Gazze’de ateşkes için çağrıda bulundu
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!