Pankreas kanseriyle mücadele eden Tanyeli, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı

Tanyeli'nin pankreas kanseriyle mücadelesi ve tedavi süreci, Demet ve Jess ile Gel Konuşalım programında anlatıldı. Sanatçının bu zor dönemdeki dostlarına ve hayatıyla ilgili önemli detaylara bu makalemizde değindik. #Tanyeli #pankreaskanseri #magazin

pankreas kanseriyle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tanyeli, pankreas kanseriyle olan savaşının tüm detaylarını “Demet ve Jess ile Gel Konuşalım” programında anlattı. Sağlık macerası hakkında konuşurken gözlerinden dökülen yaşlara hakim olamayan Tanyeli, herkese teşekkür etti.

Kanserle mücadelesini ve bedeninin direnişini anlatan Tanyeli, sözlerine başlangıcı Küba ile yaptı: “Küba’daki aşı benim durumuma uygun çıkmadı. Sonrasında akrep zehri tedavisine başvurdum, ancak o da bana alerji yapmaya başladı ve 49 kiloya geriledim. Yiyeceklerle olan ilişkim tamamen kesildi.”

Yaşamını değiştiren noktadan biri radyoterapi oldu. Eğer işe yarayıp tümörü küçültürse önümüzdeki hafta büyük bir ameliyatla karşı karşıya kalacak olan Tanyeli, “Hastalığımın sınırlarını öğrenmek için bekliyoruz. Eğer tümör küçüldüyse, bu ameliyatla kanseri tamamen yenmiş olacağım. Bu, davetsiz bir misafir gibi hayatıma giren hastalığı aşmaktır ve inancım tam.” şeklinde konuştu.

Bu direniş dolu süreçte kendisini yalnız bırakmayan dostlarına minnettarlıkla bahsederken, gözlerinden dökülen yaşlara engel olamayan Tanyeli hastalığını tespit ettiği dönemden itibaren süreci anlattı: “Zatürre olduğumu zannettim ama iyileşemeyince check-up için hastaneye gittim ve pankreas kanserini öğrendim. Bu da benim doğum günümü kutlamak üzere olan haftada oldu.”

Ona destek olan dostlarından bahsederken Tanyeli, Haluk Şentürk, Yıldız Tilbe, Işın Karaca, Zara, Yonca Evcimik, Ebru Gündeş, Sibel Can ve diğer dostlarını minnet dolu sözlerle anımsadı: “Bu konuda hazırlıksız yakalandım ancak dostlarım bana inanılmaz destek oldular. Birlikte olduğumuzda kendimi çok duygusal hissediyorum. Doğum günüm 14 Ocak ve bu daha çok moral ve destek gecesi oldu. Bu özel günde dostlarımın yanımda olmasını dört gözle bekliyorum.

Pankreas kanseriyle mücadele eden Tanyeli, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!