Perihan Savaş Eşi Yılmaz Zafer’i Andı

perihan savas merhum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Perihan Savaş, meslektaşı Yılmaz Zafer ile 1987 yılında evlilik yoluna girmiş ve bu birlikteliklerinden bir oğulları olmuştu. Ancak, 1994 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu beyin hasarıyla yaşam mücadelesi veren Yılmaz Zafer, 1,5 yıl sonra, 9 Kasım 1995’te hayata veda etti.

Usta oyuncu Perihan Savaş, şu sıralar büyük ilgi gören Kanal D’de yayınlanan Dilek Taşı dizisinde yer alıyor ve 9 Kasım 1995’te hayatını kaybeden eşi Yılmaz Zafer’i ölüm yıl dönümünde anma paylaşımında bulundu. Savaş, eşiyle olan fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşarak altına “Adamım yaşadığımız sürece hep bizimlesin ki…” notunu düştü.

Perihan Savaş, daha önce katıldığı bir programda Yılmaz Zafer’in yaşadıklarını ve ona olan özlemini gözyaşlarıyla anlatmıştı. “Biz o dönem bir şirket kurmuştuk. Şimdi adını zikretmek istemiyorum, ortağımız vardı. Ve o ortağımız onu çok üzmüştü. Hatta bir keresinde eve gelip sabaha kadar ağladığını biliyorum. Avukata gitmişti bu ortaklığı bitirmeye ve orada kalp krizi geçiriyor ve hayatını kaybediyor.” diyen Savaş, eşinin beyin hücrelerinin 4 dakika boyunca oksijensiz kalması nedeniyle ciddi bir hasar aldığını ifade etti.

perihan savas esi yilmaz zaferi andi

Savaş, çocuklarıyla olan kısa süreli bir sevgi dolu anıyı da paylaştı. “Yılmaz, çocukları çok severdi. Hatta arkadaşlarımızı ziyarete gittiğimizde odalarında çocuklarla oynardı. Çocuğumuz Savaş, beklenmedik bir anda dünyaya geldi ve onu kaybetmeden önce Yılmaz iki ay boyunca çocuk sevgisini yaşadı.” şeklinde konuştu.

Eşiyle olan anılarını da dile getiren Perihan Savaş, bir trafik sıkışıklığı sırasında Yılmaz Zafer’in “Bu çocuğun yüzünü göremeyeceğim” demesine şaşırdıklarını ancak daha sonra trafikte doğacaklarına dair bir espri yaptıklarını söyledi. Ancak, Yılmaz’ın “Çocuğumu göreyim öyle al” şeklindeki dua ve isteğini de hiçbir zaman unutamadıklarını belirtti.

Perihan Savaş, eşini çok özlediğini ve onun dürüstlüğünü, sevecenliğini ve insanlığını özlediğini dile getirdi. Yılmaz Zafer’in herkesi kendisi gibi gördüğünü ancak herkesin onun gibi dürüst ve adam gibi adam olmasını dilediğini ifade etti.

Son olarak, Savaş, oğullarının babasını hiç tanımadığını ancak Yılmaz Zafer’in filmlerini izlediğini ve onun hakkında annesinden, babasının arkadaşlarından ve amcalarından dinlediği bilgilerle ona benzediğini söyledi. Savaş, oğlunun hareketleri, sevecenliği ve hatta saç tarama şekliyle bile babasını anımsattığını vurguladı.

Perihan Savaş Eşi Yılmaz Zafer’i Andı
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!