rapci murda beraat e

Rapçi Murda beraat etti: Olaylar ne olmuştu?”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Hollandalı rapçi Murda lakaplı şarkıcı Mehmet Önder Doğan, Sabiha Gökçen Havalimanı’na giriş yapmasının ardından hakkında yakalama kararı uyarınca gözaltına alınmıştı. Uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek suçundan açılan davada, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılması istenen ünlü şarkıcı, sonunda beraat etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlanan soruşturma sonucunda Murda’ya “Uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek” suçundan dava açılmıştı. İlk mahkemede hapis cezası verilen şarkıcı, İstanbul İstinaf Mahkemesi’ne müracaat etmiş ve dosyasının incelenmesi sonucunda karar bozulmuştu. Şimdi ise son karar verildi ve Murda’nın beraatine hükmedildi.

rapci murda beraat e 1

Murda’nın avukatı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul İstinaf Mahkemesi, sanat eseri olan şarkı sözlerinden dolayı sanığın suç işleme kastının olmadığı gerekçesiyle müvekkilinin beraatine karar vermiştir. Yerel mahkemenin verdiği hapis cezası ise kaldırılmıştır.

Murda lakaplı Mehmet Önder Doğan, Hollanda’da doğmuş ve rap müziğinin önde gelen isimlerinden biri olarak tanınmaktadır. Hollandalı-Türk asıllı olan sanatçı, müzik kariyerine Hollanda’da başlamış ve Türkiye’de geniş bir dinleyici kitlesine sahip olmuştur. Müziğe olan ilgisiyle bilinen Murda, 2008 yılında ilk EP’sini yayımlamış ve Hollanda’da çeşitli ünlü sanatçılarla işbirlikleri yapmıştır. Türkiye’deki müzik kariyerine Ezhel ile tanıştıktan sonra devam eden sanatçı, hip-hop müziğiyle etkileyici bir iz bırakmıştır.

Murda, sadece müzik kariyeriyle değil, aynı zamanda Hollanda ve Türkiye kültürlerini bir araya getiren bir sanatçı olarak da bilinmektedir. Hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda adını duyuran Murda, geniş bir hayran kitlesine sahiptir.

Rapçi Murda beraat etti: Olaylar ne olmuştu?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!