Robert De Niro 1,3 Milyon Dolar Tazminat Verecek

robert de niro nun e
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Oscar ödüllü oyuncu Robert de Niro, eski asistanı Graham Chase Robinson tarafından cinsel taciz iddialarıyla suçlandı. Robinson, de Niro’yu 2008-2019 yılları arasında çalıştığı süre boyunca işyerinde tacizle suçladı ve cinsel açıdan uygunsuz davranışlara maruz kaldığını ileri sürdü. Robinson, yaşadığı travmayı atlatamadığını ve işsiz kaldığını iddia ederek, duygusal sıkıntı ve itibar kaybı nedeniyle 12 milyon dolarlık tazminat istedi. Mahkeme sonucunda de Niro’nun Robinson’a 1,3 milyon dolar ödemesine karar verildi.

Duruşma sırasında de Niro’nun bağırdığı “Yazıklar olsun sana!” sözleri dikkat çekti. Robinson, tanıklık yaparken de Niro ve kız arkadaşı Tiffany Chen’in birlikte hareket ederek kendisine karşı birlik kurduklarını iddia etti. De Niro ise tanık kürsüsünde Robinson’un maaşını artırdığını ve sorumluluklarının aynı kaldığı halde onu üst bir pozisyona terfi ettirdiğini savundu. Ayrıca Robinson’un işten ayrıldığında kendisinden yaklaşık 85 bin dolarlık havayolu millerini çaldığını ve güvenini ihanet ettiğini söyledi.

80 yaşındaki oyuncu ve yönetmen, jüri tarafından kişisel olarak sorumlu bulunmadı ancak yapım şirketi Canal Productions’ın eski asistanına 1,3 milyon dolar tazminat ödemesi kararı verildi. Robinson, duygusal ve zihinsel çöküntü yaşadığı için işten ayrıldığını ve son dört yıldır işe alınmadığını açıkladı. Jüri, yapım şirketini cinsiyet ayrımcılığı ve mobbing’den sorumlu buldu ve Robinson’a tazminat ödenmesine karar verdi.

Dava sonucunda Robinson’un avukatı David Sanford, jürinin Canal Productions aleyhine karar vermesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Robinson ise mahkeme salonundan herhangi bir yorumda bulunmadı. Sanford, de Niro ile müvekkilinin bir daha iletişime geçme ihtimalinden şüphe duyduğunu belirtti.

Jüri, Robinson’a 1,3 milyon dolarlık ödül verirken, Sanford bu miktarın istenilen tutarı karşılamadığını ve son dört yıl boyunca ne kadar kaybettiğinin hesaplandığını söyledi. Robinson’un son dört yıldır çalışmadığı için ödeme almasının düşündüğünü belirtti.

Robert De Niro 1,3 Milyon Dolar Tazminat Verecek
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!