Selda Bağcan, dolandırılmaktan son anda kurtuldu!

Ünlü sanatçı Selda Bağcan, dolandırıcıların hedefine düşen isimler arasında! Son anda kurtulan Bağcan yaşadadıklarını anlattı. #SeldaBağcan #Dolandırıcılık #GüvenlikNon

usta sanatci selda b
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güçlü sesi ve kendine has tarzıyla tanınan usta sanatçı Selda Bağcan, son günlerde telefon dolandırıcılarının hedefine düştü. Bu tür bir olayın üçüncü kez başına geldiğini açıklayan Bağcan, son anda kurtulduğunu söyledi. Dolandırıcıların daha örgütlenmiş bir şekilde hareket ettiğini belirten sanatçı, dolandırıcıların kullandıkları taktikleri de anlattı.

Selda Bağcan bu tarz bir olayın 3’üncü kez başına geldiğini söyleyip şöyle açıklama yaptı:

“Bu defa daha organize olmuşlardı. İlkinde alışverişteydim. Telefon geldi, ‘Ben Sivas Valisi’nin özel kaleminden arıyorum’ dedi. Tekerlekli sandalye alacaklarmış, para istedi.

Sonra Sivas Valisi yerine Kayseri Valisi olarak konuşmasına devam edince anladım. İkincisinde de konsere gidiyorduk. Bir numara aradı, ‘Telefonunuz terörle alakalı bir dosyada bulunmuş’ dedi.

‘Bak canım, ben sanatçıyım. Telefonum herkeste bulunabilir. Seni ihbar etmeden kapat telefonu’ deyince de kapadı.”

selda bağcan

Selda Bağcan, 3.kez yaşadığı olayda çok korktuğunu belirterek: “9 Ocak günü telefon geldi. Sekreter olduğunu söyleyen birisi, beni şefine bağladı.

Sanki karakoldan arıyormuş gibiydiler. Şef öyle sert bir tarzda konuşuyordu ki gerçekten polis zannettim. Bana ‘Adınıza 16 banka hesabı açılmış ve yurt dışına kara para yolluyorlarmış’ dedi. Bunu duyunca korktum.

Çok organize olmuşlardı. Soru sormaya başladı ve ‘Memleket bizim neyimiz?’ dedi. Ben de ‘Anamız’ dedim. Gündemde bu kadar kara para aklama olayı dönerken, düşünebiliyor musunuz Selda Bağcan’ın da adının böyle anıldığını? Ödüm patladı, çok korktum.

Sonra telefondaki kişi, kuyumcu soygununda kimliğimi bulduklarını söyledi. Altınların yarısını da evime getirmişler. ‘Kimse Selda Bağcan kimliğini görüp de kuyumcu soyduğuna inanmaz’ dedim.

‘Herhalde geçen hafta o başörtülü fotoğrafımı gördüler o yüzden akıllarına geldim’ diye kendi kendime söyleniyordum.

Konuşmanın sonuna doğru dolandırıcı olduklarını anladım. Ama bankada ne kadar param olduğunu söylemiş bulundum. Hesap numaralarımı değiştirdim. Az daha beni de faka bastırıyorlardı, az kalsın beni de kandıracaklardı.” dedi.

Selda Bağcan, dolandırılmaktan son anda kurtuldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!