Sofi Ömer ve Aydın Aydın’dan Kürtçe sözlü Erik Dalı klibi!

httpswww.haberler 85
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Aydın Erik Dalı’nı Kürtçe’ye çevirerek fenomen Sofi Ömer ile klip çekti!

Son zamanların en çok bilinen yüzlerinden biri olan Sofi Ömer, asıl adıyla Ömer Çelik ve tanınmış türkücü Aydın Aydın, geniş kitlelerce beğeni toplayan Erik Dalı’nı Kürtçe’ye uyarlayarak, bu eseri sanatseverlerle buluşturdu. Pair bu türkünün çok taraflı olmasından dolayı geniş beğeni topladı.

Aydın Aydın ve Sofi Ömer, Ankara’nın Misket Havası ile Hakkari’nin Şeyxanisini kendi özgün tarzlarıyla bir araya getirerek, göz alıcı bir klip oluşturdu. Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı ile gazetecilerin karşısına çıkan Aydın Aydın ve Sofi Ömer, kültürel çeşitliliğin birlikteliğini savundu.

Sofi Ömer’in Kürtçe ilk dökülen sözcükleri “Yeter bu savaşlar, hep birlikte halay çekip, bal ve ceviz yiyelim” oldu. Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı ise, “Bölgesel kültürümüzün can damarı hale gelmiş olan türkücü Aydın Aydın ve halayımızın çeşitliliğini destekleyen Sofi Ömer ile bir aradayız. Memleketimizin görsel kimliğinin bir parçası olan Erik Dalı dansını dünyaya sunanlar, varlıklarımızın birliğini, hoşgörümüzün derinliğini ve Kürtçe’nin güzelliğini sergileyerek kendilerinden büyük övgü topluyorlar” şeklinde konuştu.

Daha önce çeşitli sosyal sorunlarla ilgili türküler yazmış olan Aydın Aydın, bu kez de Erik Dalı’nın Kürtçe sürümüyle dikkat çekti. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşayan ve sınır ötesinden tanınan dansta ‘Sofi Ömer’ olarak bilinen Ömer Çelik, kamuoyunun dikkatini yine üzerine çekti. Sofi’nin olağanüstü dans yeteneği ilgi çekerken, onun Erik Dalı’nın Kürtçe versiyonu ile yaptığı performansı herkesi büyülüyor.

Yerel Şemdinli ilçesinde, yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bir dağ köyü olan Yayla’da yaşayan Sofi Ömer’in 70 yaşında olmasına rağmen oyun performansı herkesi hayretler içerisinde bırakıyor. Hatta, ünlü Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, Sofi’nin dans yeteneğini öylesine etkileyici bulmuştu ki, bu yetenekli halaycıyı Instagram hesabında paylaştı ve dünya genelindeki tüm haber kanallarının dikkatini çekti.

Sofi Ömer ve Aydın Aydın’dan kürtçe sözlü Erik Dalı klibini izlmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Aydın Aydın – Kürtçe Erik Dalı

Sofi Ömer ve Aydın Aydın’dan Kürtçe sözlü Erik Dalı klibi!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!