Fenomen Şulemsi: Uğradığım rahatsızlığın hesabını hukuksal boyutta arayacağız

şulemsi
şulemsi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Engin ve Dilan Polat çiftinin tutuklanmasının ardından, dikkat çeken bir başka fenomen daha gündeme geldi. Güzellik merkezi sahibi olan ve Dilan Polat ile yakınlığıyla bilinen Şulemsi, iddia edilen lüks mal varlığıyla dikkat çekti. Ancak Şulemsi, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada tüm iddiaları yalanladı.

Şulemsi olarak tanınan 26 yaşındaki Şule Kayatürk ve eşi Yasin Türk’ün gösterişli yaşamlarının yanı sıra, 16 villaya, 28 daireye, bir helikoptere, 173 iş yerine ve bir yata sahip oldukları iddia edildi. Bu iddiaların ardından Şulemsi’nin avukatından yapılan açıklamaya göre, tüm bu mal varlığı iddiaları asılsızdır.

Şulemsi’nin avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Son günlerde müvekkil Şule Türk, eşi Yasin Türk ve Şulemsi Reklam Güzellik Merkezi LTD. ŞTİ. hakkında çıkan haberler, müvekkile, ailesine ve şirketine maddi ve manevi zarar vermektedir. Üzülerek takip etmekteyiz ki, müvekkilin kendisi, eşi ve şirketinin mal varlığı hakkında gerçek dışı, tahminin ötesine gitmeyen büyük rakamlar dile getirilmektedir. Müvekkilim Şule Türk’e ve eşi Yasin Türk’e ait olduğu iddia edilen mal varlığı ve kapsamı hakkındaki beyanlar gerçek dışı olup çeşitli yayın kuruluşları da bu iddialarını resmi bilgi ve belgelere dayandıramamıştır” denildi.

şulemsi

Açıklamada devamla, Şulemsi’nin sosyal medya fenomeni olduğu ve son bir yıldır güzellik merkezleri işlettiğine dikkat çekildi. Herhangi bir soruşturma veya kovuşturma dosyasının bulunmadığı belirtilerek, mal varlığı iddialarının asılsız olduğu vurgulandı.

Öte yandan, şu anda herhangi bir soruşturma veya suçlamaya maruz kalmadıklarını belirten avukat, yapılan haberlerin Şule Türk’ün itibarını zedelemeyi amaçladığını ifade etti. Hukuksal süreç başlatma hakkının saklı olduğu belirtilerek, saldırgan haberlerin yayınlanmasının basın etiği ve meslek ilkelerini ihlal ettiği ifade edildi.

Son olarak, Şulemsi’nin fenomen kimliğinin, diğer fenomenlerle bir örgütlenme içindeymiş gibi yansıtılmasının Türk Ceza Kanunu’ndaki “ceza sorumluluğunun şahsiliği” ilkesiyle bağdaşmadığı ve linç kampanyasının Şule Türk’ün soruşturmayla ilişkilendirilmeye çalışılmasıyla sonuçsuz kalacağı belirtildi.

Şulemsi ve eşi Yasin Türk, avukatları aracılığıyla bu tür haberlerle ilgili yasal süreç başlatabileceklerini ve haklarını arayacaklarını ifade ettiler.

Gösterişli yaşamlarıyla dikkat çeken Engin ve Dilan Polat’ın tutuklanması sonrası gelen bu iddialar, sosyal medya fenomenlerinin maddi durumlarına ilişkin tartışmaları da beraberinde getirdi. Ancak belirtmek gerekir ki, Şulemsi ve eşi hakkında herhangi bir suçlamaya dair resmi bir belge bulunmamaktadır. Bu nedenle, yapılan iddiaların gerçeklik payının olup olmadığı ileriki süreçte ortaya çıkacaktır.

Fenomen Şulemsi: Uğradığım rahatsızlığın hesabını hukuksal boyutta arayacağız
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!